Jautri drama „CODA“ apie savo kurtiesiems šeimos nariams padedančią paauglę, antradienį pelnė Sandanso kino festivalio aukščiausią apdovanojimą, o geriausia dokumentinė juosta buvo pripažintas muzikanto Questlove’o (Kvestlovo) debiutinis kūrinys.
Filmas „CODA“, kurio pavadinimui panaudotas akronimas, reiškiantis negirdinčio suaugusiojo girdintį vaiką, pasakoja apie paauglę Rubę, kurią vaidina Emilia Jones (Emilija Džouns) ir kuri bando derinti muzikines ambicijas ir savo šeimos priklausomybę nuo jos bendravimo su „girdinčiu“ pasauliu.
Technologijų bendrovė „Apple“ teises platinti šį filmą įsigijo JAV festivalio pradžioje po susižavėjimo kupinos reakcijos internete ir įtemptų varžytynių tarp platintojų. Pranešama, kad „Apple“ sumokėjo rekordinę sumą – 25 mln. dolerių (21 mln. eurų).
„Labai jaudinuosi, esu labai sujaudinta – norėčiau pabandyti vienu metu dainuoti ir kalbėti, bet man sunku tai padaryti“, –sakė režisierė Sian Heder (Šan Heider), nuotoliniu būdu „atsiimdama“ apdovanojimą.
„CODA“ remiasi 2014 metų prancūzų komedija „La Famille Belier“, bet Masačusetse gimusi S. Heder veiksmą perkelia į JAV žvejų miestelį Glosterį.
Ir scenarijų serialui „Oranžinė – tai nauja juoda“ (Orange is the New Black) rašiusi S. Heder, ir E. Jones šiam filmui išmoko gestų kalbą. Filme taip pat vaidina keli garsūs kurtieji aktoriai, tarp jų „Oskarą“ už darbą juostoje „Children of a Lesser God“ pelniusi Marlee Matlin (Marli Matlin).
„CODA“ taip pat pelnė aukščiausią Sandanso festivalio žiūrovų skiriamą apdovanojimą ir prizus už režisūrą ir aktorių kolektyvą.
Nepriklausomų kino studijų juostas rodantis Sandanso festivalis, kurį padėjo įsteigti Robertas Redfordas, paprastai rengiamas aukštai kalnuose vakarinėje Jutos valstijoje.
Tačiau šiemet dėl COVID-19 pandemijos renginys daugiausia įvyko virtualiai: visų 72 atrinktų filmų premjeros buvo tiesiogiai transliuojamos internetu.