Šių dienų viruso tikrai nebūtų, jeigu nubustume savo dvasia. Šventasis Velykų stebuklas mums tai primena. Primena, kad mūsų nuoširdus ir tikras tikėjimas gali įveikti ne tik bet kurią ligą, bet ir mirtį. Tai ne pasaka, ne pramanas, o – tikras istorinis įvykis, tikras faktas, kurį prisimename ir iškilmingai švenčiame jau daugiau kaip 2000 metų. Kas tikrai remiasi tikėjimu, tas nebijo jokios ligos ir mirties, tas savo tikėjimo ir proto galia susitvarko savo dvasią ir kūną, ir net padeda pagyti kitam. Šie pagijimo stebuklai mums visiems vyksta kasdien, visą mūsų gyvenimą. Jie vyksta net ir tiems, kurie netiki, nes tokia yra Dievo meilė. Ji yra besąlyginė.
Tuo labiau šie stebuklai vyksta tiems, kurie labai nuoširdžiai ir tyrai tiki. Žmogus taip pat yra kūrėjas, jis kuria savo gyvenimą. Kai kuria gražiai, džiaugiasi gerais rezultatais, nes viskas šiame pasaulyje paklūsta priežasties ir pasekmės dėsniui. Kliaukimės Viešpačiu, ir visi sunkumai mums taps įveikiami.
Tegul būna mums tai gera pamoka, kad į valdžią negalima rinkti žmonių, kurie netiki į Dievą, nes tai labai skaudžiai veikia mūsų pačių gyvenimus. Dabar turime rūpestį keliančią situaciją: Laisvės partija nežino, kas yra laisvė; Krikščionys demokratai nežino, kas yra tikėjimas ir demokratija. Politika, kaip ir kiekvieno žmogaus gyvenimas, turi remtis giliu, nuoširdžiu tikėjimu, tik tada ji gali rasti išeitį net pačiose sunkiausiose situacijose. Bet šį kartą – ne apie tai.
Tikėjimas gydo visas ligas. Taip visada buvo ir bus. Jokia liga ir joks virusas nėra pavojingas tiems, kurie nuoširdžiai ir tikrai tvirtai tiki. Tokiems žmonėms nėra baisi net mirtis, nes mirtis yra gyvenimas. Mūsų medicinos mokslas yra daug pasiekęs, bet tai yra tik papildas, tik pagalba tam, kas yra kiekvienam žmogui duota iš paties Dievo. Ši Tiesa yra amžina ir ne žmonėms tokius dalykus pakeisti ar patobulinti. Savo šių dienų baime visas pasaulis ir mūsų šalis visų pirma parodo, koks stiprus yra pasidavimas materialiems dalykams ir koks silpnas yra mūsų tikėjimas. Mums visiems labiausiai reikėtų dabar nerimauti dėl savo silpno tikėjimo, o ne dėl viruso ar mirties.
Praėjo daugiau kaip du tūkstančiai metų nuo to laiko, kai šioje Žemėje gyveno Dievo Sūnus Jėzus Kristus. Dėl mūsų Jis paaukojo savo gyvybę ir įveikė mirtį. Ar išgirdome ir supratome Jo šventuosius žodžius? Ar prisimename Jo šventuosius darbus? Ar supratome ypatingai svarbią Tiesą, kad tikėjimas yra stipresnis ne tik už bet kurią ligą, bet net ir – už mirtį?
Kristus gydė sergančiuosius, pasiremdamas tikėjimo galia. Taip pat Jis kėlė žmones iš mirusių. Savo gyvenimu Jis mums davė pavyzdį, kuriuo turėtume stengtis sekti. Jo mokiniai ir daugybė tikinčių žmonių, kurie gyveno tūkstančius metų po Kristaus, savo tikėjimu gydė ligas.
Kad patirtume šiuos stebuklus, mes patys turime įžengti į dvasinį pasaulį per siaurus tikėjimo vartus.
Kad patirtume šiuos stebuklus, mes patys turime įžengti į dvasinį pasaulį per siaurus tikėjimo vartus. Tam mums reikia daug drąsos, nuoširdaus pasišventimo ir atkaklaus dvasinio darbo.
Stiprinkime savo tikėjimą. Atverkime savo širdies, savo dvasios duris. Šias duris atverti gali būti nelengva, gali būti nelengva per jas žengti. Bet visi žmonės gali atverti šias duris ir pradėti gyventi gyvenimą, paremtą nuoširdžiu tikėjimu.
Mūsų modernioje visuomenėje, dalykai, kurių negali įrodyti fiziniai mokslai, yra neigiami. Bet iš tiesų visatoje ir pasaulyje yra be galo daug dalykų, kurių mokslas negali paaiškinti. Turime žinoti, kad ko negali mokslas, tą tikrai gali padaryti tikėjimas. Tiesa yra ta, kad visa visata iš tiesų yra sukurta iš neregimųjų dalykų. Mes nematome savo fizinėmis akimis dvasinių dalykų. Tuo tarpu būtent dvasiniai dalykai sudaro visus daiktus ir visus reiškinius. O visus dvasinius dalykus sudaro, visų pirma, meilė. Tokia yra amžinoji Tiesa.
Nuo ko reikia pradėti rūpintis savo sveikata? Mes visi turime suprasti, kiek daug mums yra duota meilės, ir su giliu dėkingumu turime stengtis jos kitiems žmonėms duoti kuo daugiau. Turime turėti pakankamai išminties, kad atskirtume gera nuo blogo, tiesą nuo melo ir darytume tikrai gerus darbus.
Taigi, siekdami tikrai tausoti savo sveikatą, visada stenkimės vengti pavydo, godumo, neišminties ir pykčio. Taip pat turime vengti neramybės ir baimės. Bet svarbiau už viską yra – meilė, dėkingumas ir tikrai nuoširdus, atviras, stiprus ir gilus mūsų tikėjimas. Tikri ir labai dideli stebuklai gali vykti tiesiog remiantis teisingu tikėjimu.