REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Prancūzijos Katalikų Bažnyčia surinko daugiau nei 22 milijonus eurų seksualinio išnaudojimo aukoms

ŠaltinisALETEIA

Prancūzijos Katalikų Bažnyčia surinko 22 mln. eurų į kompensacijų fondą, skirtą seksualinio išnaudojimo aukoms. Prancūzijos naujienų agentūros AFP duomenimis, didžiąją dalį pinigų sudarė privačios aukos.

„Tai pirmas žingsnis. Bažnyčia įvykdė savo įsipareigojimą“, – sakė fondo „Selam“ prezidentas Gilles Vermot-Desroches (Žilis Vermotas-Derošesas).

„Pradinė penkių milijonų eurų suma bus skirta kompensacijų reikalavimams įvykdyti, kuriuos nagrinėja nepriklausoma komisija, sudaryta po spalį paskelbtos piktnaudžiavimo ataskaitos“, – teigė naujienų tarnyba.

Nepriklausoma komisija dėl seksualinės prievartos Bažnyčioje (toliau CIASE) nustatė, kad per pastaruosius septynis dešimtmečius Bažnyčioje Prancūzijoje buvo plačiai paplitusi seksualinė prievarta, todėl buvo raginama imtis reformų.

Tai pirmas žingsnis. Bažnyčia įvykdė savo įsipareigojimą.

500 puslapių ataskaitoje, prie kurios pridėta apie 2 000 puslapių patvirtinamųjų dokumentų, ji pranešė, kad, jos vertinimu, nukentėjo 330 000 žmonių, iš kurių maždaug 216 000 buvo kunigų išnaudotos aukos.

Nors šios savaitės AFP pranešime teigiama, kad CIASE „nustatė, jog per pastaruosius septynis dešimtmečius dvasininkai išnaudojo 216 000 nepilnamečių, o šis skaičius išaugo iki 330 000, kai buvo įtraukti ieškiniai prieš pasauliečius Bažnyčios narius, pavyzdžiui, katalikiškų mokyklų mokytojus“, iš tikrųjų komisija, apklausdama 1950-2020 m., nustatė 2 700 piktnaudžiavimo aukų, o dar 4 800 – atlikusi archyvinius tyrimus.

„Po to, bendradarbiaudama su apklausų agentūra ir Prancūzijos sveikatos ir medicininių tyrimų institutu, komisija apskaičiavo bendrą galimų dvasininkų išnaudojimo aukų skaičių 1950-2020 m., kuris siekė 216 000. Komisija apskaičiavo, kad tuos piktnaudžiavimo aktus įvykdė 3 200 dvasininkų prievartautojų.“

nukentėjo 330 000 žmonių, iš kurių maždaug 216 000 buvo kunigų išnaudotos aukos.

„Bažnyčia nematė ir negirdėjo, nepastebėjo silpnų signalų, nesiėmė griežtų priemonių, kurios buvo būtinos“, – sakė komisijos pirmininkas Jeanas-Marcas Sauve (Žanas-Markas Sovė), kai buvo paskelbta pirminė ataskaita. Daugelį metų Bažnyčia rodė „gilų, visišką ir net žiaurų abejingumą aukų atžvilgiu“, – teigė jis.

Komisija pateikė 45 rekomendacijas dėl reformos, įskaitant Kanonų teisės kodekso peržiūrą, geresnį seminaristų įžvalgumą ir ugdymą, konkrečių pripažinimo mechanizmų, pavyzdžiui, viešų ceremonijų, liturginių švenčių, skirtų paminėti patirtas kančias, ir paminklų aukoms bei jų kančioms atminti, sukūrimą.

CIASE paragino Bažnyčią išmokėti aukoms savo lėšomis, užuot prašius tikinčiųjų prisidėti, sakė AFP.

Bažnyčia už ieškinius dėl piktnaudžiavimo sumokės parduodama nekilnojamąjį turtą ir pasinaudodama savo finansiniais ištekliais. Tačiau Bažnyčia taip pat priims ir tikinčiųjų aukas į fondą.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte