Prancūzija ir Jungtinė Karalystė pirmadienį pasirašė naują susitarimą dėl bendradarbiavimo siekiant sustabdyti migrantus, mažomis valtimis plaukiančius per Lamanšo sąsiaurį į Angliją ir keliančius didžiulę dvišalę įtampą.
Pagal susitarimą 2022–2023 metais Jungtinė Karalystė sumokės Prancūzijai 72,2 mln. eurų, kad Paryžius galėtų 40 proc. padidinti šiauriniuose paplūdimiuose patruliuojančių saugumo pajėgų skaičių, pranešė Prancūzijos vidaus reikalų ministerija.
Tai reiškia, kad po susitarimo, kurį Paryžiuje pasirašė prancūzų vidaus reikalų ministras Geraldas Darmaninas (Žeraldas Darmanenas) ir britų ministrė Suella Braverman (Sjuela Breiverman), patruliuos apie 350 papildomų Prancūzijos saugumo pajėgų narių.
Londonas ir Paryžius taip pat įsipareigojo Prancūzijos pakrantėje panaudoti technologinius ir žmogiškuosius išteklius, kad būtų galima geriau aptikti, stebėti ir sulaikyti valtis.
Jie nori rinkti ir naudoti informaciją, ypač gautą iš sulaikytų migrantų, kad galėtų efektyviau išardyti neteisėto žmonių gabenimo tinklus
Jie nori rinkti ir naudoti informaciją, ypač gautą iš sulaikytų migrantų, kad galėtų efektyviau išardyti neteisėto žmonių gabenimo tinklus ir atgrasyti nuo jūrų sienos kirtimo.
Pirmą kartą abiejose Lamanšo sąsiaurio pusėse bus dislokuotos stebėtojų grupės, kad „sustiprintų bendrą supratimą“, pagerintų migrantų apklausas ir keitimąsi informacija.
Susitarimas sudarytas po to, kai sekmadienį JK vyriausybė pranešė, kad šiais metais per Lamanšo sąsiaurį į Britaniją atplaukė daugiau kaip 40 000 migrantų, o tai yra naujas rekordas.
Gynybos ministerija nurodė, kad sąsiaurį šiais metais preliminariai iš viso perplaukė 40 885 asmenys, daugiausia albanai, iraniečiai ir afganistaniečiai, tai yra gerokai daugiau nei pernai, kai jų buvo 28 561.