Popiežius Pranciškus Dievo gailestingumo sekmadienį nepraleido progos paminti pastarosiomis dienomis šv. Jono Pauliaus II atžvilgiu nuskambėjusių „įžeidžiančių ir nepagrįstų” kaltinimų.
Kaltina slapta naktimis lankius moteris
Popiežius gynė šventąjį Joną Paulių II nuo praėjusią savaitę žiniasklaidoje nuskambėjusių kaltinimų, kad lenkų popiežius naktimis slapta lankė moteris.
Pranciškus tikintiesiems paminėjo šiuos šmeižikiškus kaltinimus, mestus Vatikane dingusios mergaitės brolio po daugybės metų, kai Vatikane buvo pradėtas tyrimas dėl penkiolikmetės mergaitės mįslingo dingimo 1983 m. Ji iki šiol vis dar nerasta, vyksta tyrimas.
Kaltinimai grįsti anoniminiais gandais, be liudijimų ar įrodymų, pažymi „Vatican News”.
Kalbėdamas visuomenei 2000 m. Jono Pauliaus II įsteigtą Dievo Gailestingumo sekmadienį, popiežius Pranciškus sakė: „Būdamas įsitikinęs, kad suprantu viso pasaulio tikinčiųjų jausmus, dėkingumo mintis skiriu šventojo Jono Pauliaus II atminimui, šiuo metu tapusiam nepagrįstų ir įžeidžiančių spėlionių objektu”, – sakė jis.
P. Orlandi žiniasklaidoje kalbėjo apie „amoralų” Jono Pauliaus II elgesį
Pietro Orlandi (Pietras Orlandi), prieš 40 metų dingusios penkiolikmetės Emanuelos Orlandi (Emanuelos Orlandi), Vatikano pilietės, brolis, šią savaitę šalies žurnalistams užsiminė, kad, jo manymu, Jonas Paulius II naktimis slapta palikdavo Vatikaną, kad užsiimtų amoraliu elgesiu. Jis tai pareiškė balandžio 11 d. Italijos televizijos laidoje „Di Martedi”, kurioje dalyvavo kartu su savo šeimos advokate Laura Sgrò (Laura Zgro). Visgi, nė vienas iš jų neatskleidė gandų šaltinio.
Kardinolas Stanisławas Dziwiszas (Stanislavas Dzivišas), kuris daugiau kaip tris dešimtmečius buvo Jono Pauliaus II asmeninis sekretorius, sakė, kad tokie gandai apie Joną Paulių II yra „bjaurios insinuacijos” ir „melagingi nuo pradžios iki galo”.
P. Orlandi, kuris jau 40 metų bando gauti atsakymus dėl savo sesers dingimo, balandžio 11 d. aštuonias valandas leido su Vatikano vyriausiuoju prokuroru.
Vatikano miesto valstybės prokuroras Alessandro Diddi (Alesandras Didi) atskleidė, kad popiežius Pranciškus suteikė jam „didžiausią veiksmų laisvę tirti [Orlandi bylą] plačiu mastu be jokių sąlygų”.
„Popiežius Pranciškus atkakliai siekia absoliutaus skaidrumo, tiesos paieškų ir apsivalymo”, – sakė A. Diddi interviu Italijos laikraščiui „Corriere Della Sera”.
Emanuela Orlandi buvo Popiežiškųjų rūmų prefektūros pasiuntinio ir Vatikano miesto valstybės piliečio Ercole Orlandi (Erkolio Orlandi) penkiolikmetė dukra. Jos dingimas 1983 m. birželio 22 d., išėjus į muzikos pamoką Romoje, tapo viena didžiausių neišspręstų Italijos bylų ir spekuliacijų objektu dešimtmečiams.
Apie šią bylą taip pat buvo sukurtas praėjusiais metais pasirodęs „Netflix” dokumentinis serialas pavadinimu „Vatikano mergaitė: Emanuelos Orlandi dingimas” (angl. „Vatican Girl: The Disappearance of Emanuela Orlandi”).
Paskutiniame serialo epizode iškeliama teorija, kad Vatikanas buvo kažkaip susijęs su dingimu, nors tai iki šiol neigiama.
Žinoma, kad pastaraisiais metais Vatikanas bendradarbiavo atliekant tyrimą.
Popiežius Pranciškus pasveikino Dievo Gailestingumo dvasingumą propaguojančias grupes po to, kai balandžio 16 d. pro langą su vaizdu į Šventojo Petro aikštę vadovavo „Regina Caeli”.
Pranciškus tądien taip pat paminėjo į Šv. Petro aikštę susirinkusius piligrimus iš Lietuvos ir kitų kraštų, sveikino Rytų krikščionis, balandžio 16 d. švenčiančius Velykas.
Popiežius meldė taikos Sudanui ir Ukrainai, sveikino Dievo Gailestingumo dvasingumą puoselėjančius tikinčiuosius ir su dėkingumu pagerbė Dievo Gailestingumo sekmadienio šventę įvedusio popiežiaus šv. Jono Pauliaus II atminimą.