Vatikanas paskelbė apie popiežiaus Pranciškaus vizitą Indonezijoje šių metų pabaigoje, o Indonezijos vyriausybė patvirtino, kad ši šalis bus pirmasis 87 metų pontifiko apaštališkosios kelionės į Azijos ir Ramiojo vandenyno regioną, kuri vyks rugsėjo 2-13 d., tikslas.
Numatoma 11 dienų truksianti tarptautinė kelionė bus ilgiausia popiežiaus Pranciškaus pontifikato kelionė. Po vizito Indonezijoje Šventasis Tėvas rugsėjo 6-9 d. vyks į Papua Naująją Gvinėją, rugsėjo 9-11 d. – į Rytų Timorą, o kelionę užbaigs rugsėjo 11-13 d. Singapūre.
Po oficialaus prezidento Joko Widodo (Džoko Vidodo) kvietimo kovo 25 d. oficialiame Indonezijos užsienio reikalų ministerijos pareiškime teigiama: „Popiežiaus Pranciškaus vizitas į Indoneziją yra labai svarbus Indonezijos žmonėms, ne tik katalikams, bet ir visoms religinėms bendruomenėms. Taip pat tikimasi, kad šis vizitas sustiprins tolerancijos, vienybės ir taikos pasaulyje idėją”.
Katalikų Bažnyčia šiuo metu yra trečia pagal dydį šalies religinė bendruomenė, turinti apie 8,5 mln. narių, kurie sudaro 3 proc. visų šalies gyventojų.
Nors Indonezijoje nėra nustatytos valstybinės religijos, 87 proc. gyventojų yra musulmonai, todėl ši šalis yra daugiausiai musulmonų turinti šalis pasaulyje. Katalikybė yra viena iš šešių oficialių šalyje pripažintų religijų, greta islamo, protestantizmo, induizmo, konfucianizmo ir budizmo.
Paskelbus apie būsimą popiežiaus vizitą Indonezijoje, Džakartos arkivyskupas ir Indonezijos katalikų vyskupų konferencijos pirmininkas kardinolas Suharyo Hardjoatmodjo pakartojo, kaip svarbu šalyje kurti religinę toleranciją, taiką ir vienybę, ypač tarp krikščionių ir musulmonų.
„Nacionalinė mečetė, vadinama Istiqlal, kas reiškia laisvę, stovi priešais katalikų katedrą Džakartoje, – sakė Hardjoatmodjo vaizdo pranešime. – Ji buvo sąmoningai pastatyta šioje vietoje kaip harmonijos simbolis”.
Benedictus Nuwa (benediktas Nuva), indonezietis klarisių misionierius, šiuo metu studijuojantis tarpreliginį dialogą Popiežiškajame Tomo Akviniečio universitete Romoje, mano, kad popiežiaus Pranciškaus vizitas į jo tėvynę atneš „taikos, socialinio teisingumo, religijos ir kulto laisvės” žinią ir bus labai svarbus stiprinant „katalikų ir musulmonų santykius bei dialogą”.
Nors Nuwa didžiavosi savo šalies etnine ir religine įvairove, jis taip pat išreiškė susirūpinimą dėl mažumų diskriminacijos ir persekiojimo kai kuriose šalies dalyse. „Vis dar yra grupių, kurios netoleruoja skirtumų, – sakė jis. – Indonezijos žmonės apskritai ir ypač vyriausybė neturi užmerkti akių prieš šiuos faktus”.
Artėjantis popiežiaus Pranciškaus vizitas Indonezijoje bus trečioji popiežiaus kelionė į Indoneziją. Paulius VI lankėsi Indonezijoje 1970 m., o po jo 1989 m. – šventasis Jonas Paulius II.