REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Portugalijoje vyko XI Tarptautinės religinio turizmo dirbtuvės

Vasario 22-23 dienomis Fatimos šventovėje, Portugalijoje vyko XI Tarptautinės religinio turizmo dirbtuvės. Renginio atidarymo sesijoje dalyvavo Fatimos šventovės rektorius Carlos Cabecinhas, Fatimos verslo asociacijos ASICO prezidentė Purificação Reis, Ourém savivaldybės merasLuis Albuquerque ir kiti garbingi svečiai. Jau nebe pirmą kartą čia vyko VšĮ „Atrask Raseinius“ ir VšĮ „Šiluvos piligrimų centras“ komandos. Renginys yra vienas svarbiausių religinio turizmo srities įvykių pasaulyje.

IWRT arba Tarptautinės religinio turizmo dirbtuvės, yra kasmetinis renginys, į kurį susirenka religinio turizmo sektoriaus profesionalai. Jo tikslas – skatinti religinį turizmą, dalintis žiniomis ir patirtimi, nustatyti šio sektoriaus tendencijas ir iššūkius bei suteikti galimybę susitikti turizmo sektoriaus verslo dalyviams.

Organizatoriai skelbia, kad šiemet čia susirinko 131 išvykstamųjų kelionių organizatorius ir 131 priimančiojo sektoriaus atstovas iš 40 šalių, tokių kaip JAV, Filipinai, Indija, Portugalija ir kitos. Jau ne pirmą kartą čia skambėjo ir Lietuvos vardas. VšĮ „Atrask Raseinius ir VšĮ „Šiluvos piligrimų centro“ komandos pristatė Šiluvos šventovę ir religinio turizmo maršrutą „Malonių kelias, kuris jungia du išskirtinius religinius objektus Lietuvoje – Kryžių kalną ir Šiluvos šventovę. „Malonių keliu“ keliaujantys piligrimai gali aplankyti per 30 religinių, kultūrinių bei istorinių objektų keturiose savivaldybėse (Šiaulių, Kelmės, Raseinių rajonuose ir Šiaulių mieste).

Dirbtuvių metu vykusios konferencijos „Žingsnis į ateitį – dirbtinis intelektas ir turizmas” metu kalbėta apie tendencijas ir naujoves, kurios lems religinio turizmo ateitį 2024 m. Purificação Reis sakė, kad 2023 m. Fatimos šventovėje buvo registruota 6,8 milijono piligrimų, apgyvendinimo paslaugas mieste siūlo daugiau nei 80 įstaigų, iš kurių 50 yra viešbučiai, o religinis turizmas yra viena tvariausių turizmo sričių. Savo ruožtu rektorius Carlos Cabecinhas atkreipė dėmesį į tai, kokia svarbi religinio turizmo sektoriui yra centrinės valdžios parama ir teigiamas požiūris.

Kiekvienais metais konferencijos dalyviams prisistato vis kita šalis. Šiemet tai buvo Paragvajus. Jai suteikiama išskirtinė galimybė skaityti pranešimą, pristatyti ne tik savo turistinius išteklius, bet ir parodyti kultūrinę programą. VšĮ „Šiluvos piligrimų centras“ vadovė Silvija Čižaitė-Rudokienė ir VšĮ „Atrask Raseinius“ turizmo vadybininkė Jurga Nekrošiūtė susitiko su Fatimos verslininkų asociacijos ASICO prezidente Purificação Reis. Susitikimo metu aptartos galimybės Lietuvai tapti prisistatančia šalimi. Tai suteiktų galimybę ne tik Šiluvai, bet ir visai Lietuvai pasirodyti pasaulinio lygio religinio turizmo renginyje bei sulaukti tarptautinio dėmesio.

Dar vienas vizito Portugalijoje tikslas buvo kalbėti dėl galimybės Raseinių rajono savivaldybei tapti Europos šventovių asociacijos (angl. Shrines of Europe) nariais. Ši asociacija vienija savivaldybes, kurių teritorijose yra tokios garsios šventovės kaip Fatima (Portugalija), Lurdas (Prancūzija), Loreto (Italija), Einsiedeln (Šveicarija), Mariazell (Austrija), Altötting (Vokietija), Čenstakava (Lenkija). Šiuos septynis miestus sieja dvasinis piligriminių kelionių pašaukimas, teritorijų panašumai, socialinė ir ekonominė bei urbanistinė plėtra.

Remdamasi šiais aspektais, asociacija siekia suteikti kuo geresnę patirtį šias šalis lankantiems keliautojams, reklamuoti asociacijos narius, pasitelkdama kultūrinį tinklą, pagrįstą institucine ir privačia partneryste. Nariai siekia tinkamiau atliepti į piligrimų ir keliautojų poreikius, užmegzti ryšį tarp visų religinio turizmo ekosistemos dalyvių, padedančių vykdyti religinę veiklą, rengti maršrutus, kultūrines patirtis, komunikuoti apie šventes ir unikalias vietos tradicijas, kurios yra kiekvienos teritorijos kultūrinio ir istorinio paveldo dalis.

Renginio metu nuskambėjo mintis „Turizmas – taikos ekonomika“. Turizmas yra itin pasaulinėms krizėms jautri rinka, nedelsiant reaguojanti į įvykius, tokius kaip karas, ligos, ekonominės krizės. Tačiau tuo pat metu tai ir rinka gebanti sparčiai prisitaikyti, modifikuotis bei atsigauti. Todėl jei turizmas klesti, reiškia klesti ir šalis, joje saugu ne tik keliauti, tačiau ir gyventi, kurti verslus.

Tęsdamas šią temą Kunigas Carlos Cabecinhas priminė, kad negalime ignoruoti tarptautinio konteksto ir grėsmių taikai, kurios neišvengiamai turi įtakos turizmui. „Taika yra didesnis tikslas, kurio negalime ignoruoti, o aukų kančios nepalieka mūsų abejingų“, – sakė jis pridurdamas, kad praėjo dveji metai nuo karo Ukrainoje pradžios ir beveik penki mėnesiai nuo karo Izraelyje. „Svarbu, kad turizmas būtų taikos ir harmonijos tarp žmonių ir tautų įrankis“ – teigė dvasininkas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte