REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Popiežius Pranciškus apie moterų diakonystę: šventimai – tik vyrams

ŠaltinisCNA

Antradienį Italijoje išleistos knygos – interviu proga popiežius Pranciškus dar kartą patvirtino, kad moterims negali būti suteikti kunigystės šventimai – net ir šiuolaikinėje Bažnyčioje, rašo CNA.

Klausimas, kad kai kurios moterys ankstyvojoje Bažnyčioje buvo diakonės ar kitokio pobūdžio vyskupų bendradarbės, „nėra nereikšmingas, nes šventimai skirti vyrams”, – sakė jis.

Popiežiaus atsakymai į klausimus apie moterų vaidmenį Bažnyčioje buvo įtraukti į birželio mėnesį ispanų kalba išleistą knygą „El Pastor: Desafíos, razones y reflexiones sobre su pontificado”.

Knyga, kurios pavadinimas reiškia „Ganytojas: uždaviniai, priežastys ir pamąstymai apie popiežystę”, spalio 24 d. buvo išleista italų kalba.

Itališkas leidimas pavadintas „Non Sei Solo: Sfide, Risposte, Speranze”, arba „Tu nesi vienas: iššūkiai, atsakymai, viltys”.

Kalbėdamas apie moterų diakonių galimybę, Pranciškus atkreipė dėmesį, kad diakonatas „yra pirmasis šventimų laipsnis Katalikų Bažnyčioje, po kurio seka kunigystė ir galiausiai vyskupystė”.

Jis sakė, kad 2016 m. ir 2020 m. sudarė komisijas šiam klausimui nuodugniau ištirti po to, kai 1980 m. Tarptautinė teologinė komisija, atlikusi tyrimą, nustatė, kad diakonių vaidmuo ankstyvojoje Bažnyčioje prilygo abatijų benediktinėms seserims.

Atsakydamas į klausimą, kodėl popiežius yra „prieš moterų kunigystę”, Pranciškus knygos autoriams argentiniečiui žurnalistui Sergio Rubinui (Serchijui Rubinui) ir italų žurnalistei Franceskai Ambrogetti (Frančeskai Ambrodžeti) atsakė, kad tai yra „teologinė problema”.

„Manau, kad pakenktume Bažnyčios esmei, jei laikytume tik kunigiškąją tarnystę tarnavimo būdu”, – sakė jis, pabrėždamas, kad moterys atspindi Jėzaus sužadėtinę Bažnyčią.

„Manau, kad pakenktume Bažnyčios esmei, jei laikytume tik kunigiškąją tarnystę tarnavimo būdu”, – sakė popiežius.

„Tai, kad moteris neprieina prie tarnybinės kunigystės gyvenimo, nėra trūkumas, nes jos vieta yra daug svarbesnė, – sakė jis. – Manau, kad aiškindami šiuos dalykus klystame savo pamokymuose ir galiausiai grįžtame prie administracinio kriterijaus, kuris ilgainiui nepasiteisina.”

„Kita vertus, kalbant apie moterų charizmą, noriu labai aiškiai pasakyti, kad iš savo asmeninės patirties galiu pasakyti, jog jos turi puikią bažnytinę intuiciją”, – sakė jis.

Paklaustas apie moterų šventimus, kurie „priartintų daugiau žmonių prie Bažnyčios”, ir neprivalomą kunigų celibatą, padedantį spręsti kunigų trūkumo problemą, popiežius Pranciškus atsakė, kad nepritaria šioms nuomonėms.

„Liuteronai įšventina moteris, bet vis tiek mažai žmonių eina į bažnyčią, – sakė jis. – Jų kunigai gali tuoktis, bet, nepaisant to, jie negali padidinti dvasininkų skaičiaus. Problema yra kultūrinė. Neturėtume būti naivūs ir manyti, kad programiniai pokyčiai atneš mums sprendimą.”

„Vien bažnytinės reformos nepadeda išspręsti esminių problemų. Veikiau reikia paradigminių pokyčių”, – pridūrė jis, nurodydamas savo 2019 m. laišką Vokietijos katalikams dėl tolesnių svarstymų šiuo klausimu.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte