Penktadienį popiežius Pranciškus pranešė, kad planuoja apsilankyti Mongolijoje, rečiausiai apgyvendintoje suverenioje pasaulio šalyje.
Italijos oro linijų bendrovės, kuri aptarnauja popiežiaus lėktuvą jo tarptautinėms kelionėms, darbuotojams popiežius sakė, kad į Mongoliją vyks po artimiausiais mėnesiais numatytų kelionių į Vengriją ir Prancūziją.
„Po dviejų savaičių, jei Dievas duos, išvyksiu į savo 41-ąją piligriminę kelionę, ketindamas aplankyti Vengriją. Po to bus Marselis, paskui Mongolija”, – sakė Pranciškus balandžio 14 d. Vatikane vykusioje audiencijoje oro linijų bendrovei „ITA Airways”.
Jei apaštališkoji kelionė į Mongoliją įvyktų, Pranciškus taptų pirmuoju popiežiumi, apsilankiusiu šioje Azijos šalyje, besiribojančia su Kinija. Daugiau kaip 3 mln. gyventojų turinčioje Mongolijoje gyvena apie 1 300 katalikų.
Pirmoji šiuolaikinė misija Mongolijoje buvo surengta 1922 m. ir patikėta Marijos Nekaltosios Širdies kongregacijai. Tačiau valdant komunistinei vyriausybei, religinė raiška netrukus buvo pradėta slopinti iki 1992 m. Pirmasis vietinis Mongolijos kunigas buvo įšventintas 2016 m.
Pernai popiežius Pranciškus italą, beveik 20 metų tarnavusį misionieriumi Mongolijoje, paskyrė jauniausiu pasaulyje kardinolu. 48 metų kardinolas Giorgio Marengo yra Ulan Batoro (Mongolija) apaštališkasis prefektas, aptarnaujantis visą šalį.
Maždaug Aliaskos dydžio Mongolijoje viename kvadratiniame kilometre gyvena penki žmonės. Apie 30 proc. jos gyventojų yra klajokliai arba pusiau klajokliai. Mongolija ribojasi su Rusija šiaurėje ir Kinija pietuose, ji taip pat yra antra pagal dydį pasaulio šalis be išėjimo į jūrą, o trečdalį jos teritorijos užima didžiulė Gobio dykuma.
Popiežius Pranciškus pirmą kartą apie galimybę keliauti į Mongoliją prabilo vasario mėn. per spaudos konferenciją skrydžio metu grįždamas iš Pietų Sudano. Tuomet jis žurnalistams pasakė, kad „yra galimybė iš Marselio skristi į Mongoliją”.