Popiežius Pranciškus sekmadienį meldėsi už Italiją, kai ministrė pirmininkė Giorgia Meloni (Džiordžia Meloni) tapo pirmąja šalies vadove moterimi.
„Šiandien, naujos Vyriausybės darbo pradžioje, melskimės už Italijos vienybę ir taiką”, – spalio 23 d. kvietė popiežius, baigdamas savo kalbą Viešpaties angelo maldai.
Praėjus kelioms valandoms po G. Meloni ir jos pirmtako Mario Draghi (Marijaus Dragio) valdžios perdavimo ceremonijos Romos Chigi rūmuose, naujoji ministrė pirmininkė padėkojo popiežiui Pranciškui už jo palaikymą.
G. Meloni tviteryje rašė: „Dėkoju Jo Šventenybei #PopiežiuiPranciškui už jo mintis apie Italiją šią labai svarbią dieną Vyriausybei, kuriai turiu garbės vadovauti”.
Bolonijos arkivyskupas ir Italijos vyskupų konferencijos pirmininkas kardinolas Matteo Zuppi (Matėjus Dzupis) po naujosios Vyriausybės prisaikdinimo ceremonijos Romos Kvirinalo rūmuose nusiuntė G. Meloni „nuoširdžiausius sveikinimus”.
„Su Jumis taip pat atverčiamas istorinis mūsų šalies puslapis: naujoji Vyriausybė yra pirmoji, kuriai vadovauja moteris, einanti ministro pirmininko pareigas”, – sakė M. Zuppi.
Kardinolas atkreipė dėmesį į daugybę iššūkių, su kuriais susiduria Italija, ir išvardijo, jo žodžiais tariant, pagrindinius Italijos vyskupų rūpesčius, tokius kaip „skurdas, prasta demografinė padėtis, pagyvenusių žmonių apsauga, regioniniai skirtumai, ekologinis perėjimas ir energetikos krizė, užimtumas ir darbo galimybės jaunimui, migrantų priėmimas ir integracija, biurokratinių procedūrų supaprastinimas, valstybės demokratinių struktūrų ir rinkimų teisės reformos”.
M. Zuppi pridūrė: Virš viso to tvyro tebesitęsiančio karo tragedija, dėl kurios reikia, kad visi kartu su Europa įsipareigotų neišvengiamai ir neatidėliotinai ieškoti teisingo kelio, galinčio pagaliau atvesti į taiką.”
Kardinolas pažadėjo, kad Katalikų Bažnyčia Italijoje „netruks įsitraukti į konstruktyvų dialogą, įkvėptą vien noro prisidėti prie šalies bendrojo gėrio siekimo ir asmens bei bendruomenės neliečiamų teisių apsaugos”.
G. Meloni savo kalbose save apibūdino kaip krikščionę ir viešai išreiškė susižavėjimą šventuoju Jonu Pauliumi II bei troškimą asmeniškai susitikti su popiežiumi Pranciškumi.
„Esu moteris, esu motina, esu italė, esu krikščionė, ir jūs negalite to iš manęs atimti”, – sakė ji vienoje 2019 m. kalboje.
G. Meloni partija laimėjo rugsėjo 25 d. vykusius visuotinius rinkimus su platforma, kurioje remiamos tradicinės šeimos, mokesčių mažinimas, nelegalios imigracijos stabdymas ir Italijos krikščioniškos šaknys. Anksčiau šiais metais sakytoje kalboje ji sakė: „Ne LGBT lobistams, taip seksualinei tapatybei, ne gender ideologijai, taip gyvybės kultūrai”.
Ministrė pirmininkė vadovauja partijai „Italijos broliai” (it. „Fratelli d’Italia”), kurios viena iš įkūrėjų ji buvo 2012 m. Prieš jos partijos pergalę rinkimuose ir jai laimėjus, G. Meloni pažiūros žiniasklaidoje buvo apibūdinamos kaip „kraštutinių dešiniųjų” ir net „fašistinės” – šias etiketes ji atmetė.
Interviu agentūrai „Reuters” G. Meloni atmetė bet kokias prielaidas, kad jos partija jaučia nostalgiją fašizmo epochai, ir atsiribojo nuo savo komentarų, kuriuos ji išsakė 1996 m., būdama paauglė, sakydama, kad Benito Mussolini (Benito Musolinis) „buvo geras politikas”.
Naująją Italijos Vyriausybę sudaro koalicija, kuriai priklauso Matteo Salvini (Matėjaus Salvinio) partija „Lega” ir Silvio Berlusconi (Sivijaus Berluskoni) partija „Forza Italia”.
Praėjusią savaitę S. Meloni išsakė griežtą priekaištą S. Berluskoni ir pareiškė, kad buvęs ministras pirmininkas rizikuoja prarasti įtaką naujojoje Vyriausybėje po to, kai S. Berluskonis pasigyrė neseniai su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu apsikeitęs dovanomis – degtine ir putojančiu itališku raudonuoju vynu.
„Pakelta galva Italija yra Europos ir NATO dalis”, – sakė G. Meloni. – Kas nesutinka su šiuo kertiniu akmeniu, tas negali būti Vyriausybės dalimi, o tai reiškia, kad Vyriausybės nebus”.