REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Popiežius Kinijoje paskyrė naują vyskupą

ŠaltinisCNA

Ketvirtadienį tėvas Thaddeusas Wangas Yueshengas (Tadeušas Vangas Jušengas) buvo konsekruotas Džengdžou (Kinija) vyskupu, taip užbaigiant 70 metų trukusį sede vacante („Laisvas sostas“).

Šventojo Sosto spaudos tarnyba ketvirtadienio rytą paskelbė, kad jį popiežius Pranciškus 2023 m. gruodžio 16 d. paskyrė vyskupu. Pranešime pažymima, kad sprendimas priimtas „pagal Šventojo Sosto ir Kinijos Liaudies Respublikos laikinąjį susitarimą”.

Vatikano naujienų agentūra „Fides”, priklausanti Evangelizacijos dikasterijai, pridūrė, kad jo paskyrimui „taip pat buvo palankus tiesioginis įvairių vietinės Bažnyčios sudedamųjų dalių indėlis pagal sinodalumo kriterijų”.

Kinijos Katalikų Bažnyčios vyskupų konferencijos oficialioje interneto svetainėje paskelbtame pareiškime sakoma, kad „2022 m. kovo 22 d. jis [Wangas] buvo išrinktas Džengdžou vyskupijos vyskupu emeritu”.

Wangas gimė 1966 m. vasario 27 d. Centrinės Kinijos Henano provincijos Džumadiano mieste. 1987-1993 m. studijavo Pietų centrinėje kunigų seminarijoje, o 1993 m. spalio 17 d. buvo įšventintas kunigu.

Nuo 2011 m. gruodžio mėn. dirbo Džengdžou parapijos kunigu, taip pat Henano katalikų patriotinės asociacijos pirmininku ir Akademinių reikalų komiteto direktoriaus pavaduotoju. 2013 m. sausio mėn. buvo išrinktas Džengdžou vyskupijos rektoriumi.

58 metų Wango paskyrimas reiškia pokyčius, nes Džengdžou vyskupija nuo XX a. šeštojo dešimtmečio neturėjo vyskupo.

Šventimų liturgijoje dalyvavo daugiau kaip 300 kunigų, vienuolių ir tikinčiųjų iš visų provincijos vyskupijų.

Vyskupija buvo įsteigta 1946 m. balandžio 11 d. pagal popiežiaus Pijaus XII apaštališkąją konstituciją „Quotidie Nos”, kuria buvo nustatyta oficiali Kinijos Bažnyčios hierarchija.

Tais pačiais metais Džengdžou vyskupu buvo paskirtas italų kilmės ksaverijonų misionierius Faustino Tissot. 1949 m. spalį įkūrus Kinijos Liaudies Respubliką, Kinijos komunistų partija (KKP) įgyvendino kampaniją, kuria siekė izoliuoti vietinę Bažnyčią nuo Romos, išvarydama užsienio kunigus, misionierius ir vyskupus.

1953 m. F. Tissot ir 16 kitų užsienio kunigų buvo ištremti, todėl vyskupija liko funkciškai tuščia. Vyskupijai toliau vadovavo šeši kinų kunigai, ir tai tęsėsi iki Mao Dzeduno kultūrinės revoliucijos, kai buvo sustabdyta bet kokia religinė veikla ir šventimas, o bažnyčios buvo priverstos užsidaryti.

1976 m. mirus Mao, aukščiausiuoju vadovu tapo Deng Xiaopingas (Deng Siaopingas), kuris pradėjo „atsivėrimo” laikotarpį, leidusį nominaliai atnaujinti religinę veiklą. Džengdžou mieste ir visoje žemyninėje Kinijoje buvo atidarytos kelios bažnyčios, o dar kelios pastatytos.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte