REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Popiežius įsteigė studijų grupes, kurios analizuos pagrindinius Sinodo apie sinodiškumą klausimus

ŠaltinisCNA

Vatikanas šeštadienį paskelbė, kad popiežius Pranciškus įsteigė sinodo studijų grupes, kurios analizuos pagrindinius klausimus prieš spalio mėnesį vyksiančią Sinodo asamblėją.

Popiežius Pranciškus išleido dokumentą, kuriame Romos kurijos dikasterijų prašoma bendradarbiauti su Sinodo generaliniu sekretoriatu tam, kad būtų sudarytos studijų grupės, skirtos „nuodugniai analizuoti” kai kurias temas, išryškėjusias per pirmąją Sinodo apie sinodiškumą asamblėją.

Vasario 17 d. paskelbtame dokumente popiežius nenurodė, kiek grupių bus sudaryta, kokios temos bus nagrinėjamos ir kas dalyvaus studijų grupėse.

Pirmosios Sinodo asamblėjos pabaigoje paskelbtoje apibendrinamojoje ataskaitoje išvardyti 75 skirtingi „svarstytini klausimai”, tarp jų – moterų galimybė eiti diakonišką tarnystę, kunigų celibatas ir „eucharistinis svetingumas” tarpkonfesinėms poroms.

Šie „svarstytini klausimai”, dėl kurių pirmojoje sinodo asamblėjoje nepavyko rasti bendro sutarimo, apibrėžiami kaip „klausimai, dėl kurių, kaip supratome, būtina tęsti teologinį, pastoracinį ir kanoninį gilinimą”.

Be to, apibendrinamajame pranešime taip pat raginama sudaryti „specialią tarpkontinentinę teologų ir kanonistų komisiją”, kuri išnagrinėtų „sinodiškumo idėjos ir praktikos” apibrėžtį ir konceptualų supratimą bei jos kanonines pasekmes, taip pat sudaryti bendrą Rytų ir Lotynų teologų, istorikų ir kanonistų komisiją.

Pasak „Vatican News”, studijų grupėms reikės daug laiko ir jos „tiesiogiai nesudarys medžiagos, kurią bus galima aptarti kitoje sinodo sesijoje, kurioje daugiausia dėmesio bus skiriama pačiam sinodiškumui”.

apibendrinamojoje ataskaitoje išvardyti 75 skirtingi „svarstytini klausimai”, tarp jų – moterų galimybė eiti diakonišką tarnystę, kunigų celibatas ir „eucharistinis svetingumas” tarpkonfesinėms poroms.

Sinodo generalinis sekretoriatas, vadovaujamas kardinolo Mario Grech (Mario Grečo), koordinuos studijų grupių darbą tarp dikasterijų, į kurį „bus įtraukti ekspertai iš visų žemynų”, vadovaujantis sinodiniu procesu, teigia Vatikano valstybinė žiniasklaida.

Vatikanas šeštadienį taip pat paskelbė antrosios Sinodo asamblėjos dėl sinodiškumo datas ir paskyrė šešis naujus Sinodo generalinio sekretoriato konsultantus.

XVI eilinė Vyskupų sinodo generalinė asamblėja vyks nuo spalio 2 iki spalio 27 d. Asamblėjos dalyviai atvyks į Romą rugsėjo 29 d. ir prieš prasidedant jai dalyvaus dviejų dienų rekolekcijose.

Tarp naujųjų sinodo konsultantų popiežius Pranciškus pasirinko tris moteris profesores.

Į šias pareigas paskirtos Marivilio koledžo Tenesyje sociologijos profesorė ir Religijos sociologijos asociacijos išrinktoji prezidentė dr. Tricia Bruce (Trišija Brius) bei Popiežiškojo Rio de Žaneiro katalikiškojo universiteto teologijos profesorė dr. Maria Clara Lucchetti Bingemer (Marija Klara Luketi Bindžmer).

Taip pat paskirta sesuo dr. Birgit Weiler (Birgit Vailer), vokiečių misionierė Peru ir teologijos profesorė Popiežiškajame katalikiškame Peru universitete. Ji yra Medicinos misijos seserų kongregacijos narė, daugiau kaip 35 metus gyvenanti Peru, kur bendradarbiauja su Lotynų Amerikos vyskupų taryba (CELAM) ir Panamazonijos bažnytiniu tinklu (REPAM).

Kiti paskirti asmenys: monsinjoras Alphonse Borras (Alfonsas Boras), Belgijos kanonų teisininkas ir diakonato teologijos specialistas; tėvas Gilles Routhieras (Žilis Rutjeras), Kvebeko Lavalio universiteto religijos studijų profesorius; ir tėvas Ormond Rush (Ormondas Rašas), Australijos katalikų universiteto teologijos profesorius. Jis spalio mėn. pirmojoje sinodo asamblėjoje pasakė kalbą, kurioje daugiausia dėmesio skyrė Vatikano II Susirinkimo diskusijai apie tradiciją kaip sinodo autoritetą.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte