Dvidešimtojo eilinio sekmadienio Evangelijos ištraukoje girdėjome Jėzų sakant: „Aš atėjau įžiebti žemėje ugnies ir taip norėčiau, kad ji jau liepsnotų!“ (Lk 12, 49). Kas gi yra ta ugnis? Ką šie žodžiai reiškia mums šiandien? Apie tai popiežius Pranciškus kalbėjo sekmadienio vidudienį prieš „Viešpaties angelo“ maldą.
Iš tikrųjų, sakė popiežius, Evangelija yra ugnis. Ji yra žinia, kuri, įsiveržusi į istoriją, paverčia pelenais seną gyvenimo būdą, ragina mus išeiti iš individualizmo, įveikti savanaudiškumą, pereiti iš nuodėmės ir mirties vergijos į naują gyvenimą su Prisikėlusiuoju. Kitaip tariant, Evangelija nė vieno nepalieka tokio, koks ji buvo, bet provokuoja keistis ir kviečia atsiversti. Evangelija nesuteikia žmogui palaimingos ramybės, bet įžiebia nerimą, kuris skatina rūpintis kitais žmonėmis. Evangelija šildo mus Dievo meile, tačiau, antra vertus, ji sudegina mūsų egoizmą, apšviečia tamsiąsias gyvenimo puses, naikina mus pavergusius stabus.
Evangelija nesuteikia žmogui palaimingos ramybės, bet įžiebia nerimą, kuris skatina rūpintis kitais žmonėmis
O ką mums reiškia šie Jėzaus žodžiai, klausė Pranciškus. Jėzus mus kviečia iš naujo pakurstyti savo tikėjimo liepsną, kad jis netaptų antraeiliu dalyku mūsų gyvenime, kad nesusiaurintume jo iki savo asmeninio komforto lygmens, kad aktyviai dalyvautume visuomenės ir Bažnyčios gyvenime, nevengtume iššūkių. Trumpai tariant, tikėjimas – tai ne migdanti lopšinė, bet ugnis, uždegta tam, kad budėtume ir veiktume.
Popiežius prašė savęs klausti: ar myliu Evangeliją? Ar dažnai ją skaitau? Ar nešiojuosi ją su savimi? Ar tikėjimas, kurį išpažįstu ir švenčiu, suteikia man tik palaimingą ramybę, ar įžiebia manyje ir liudijimo ugnį? Mes, kaip Bažnyčia, taip pat turime savęs klausti: ar mūsų bendruomenėse dega Dvasios ugnis, maldos ir meilės aistra, tikėjimo džiaugsmas? O gal esame apsnūdę ir viską darome tik iš įpročio?
Teužtaria mus Švenčiausioji Mergelė Marija, kuri ryžtingai priėmė į save Šventosios Dvasios ugnį, meldė popiežius, baigdamas trumpą sekmadienio vidudienio katechezę.
Somalio gyventojams gresia mirtinas pavojus
Sekmadienio vidudienį popiežius taip pat atkreipė dėmesį į rimtą humanitarinę krizę, ištikusią Somalį ir kai kurias kaimynines šalis.
„To regiono gyventojams, kurie jau ir taip gyvena labai sunkiomis sąlygomis, dabar dėl sausros iškilo mirtinas pavojus. Tikiuosi, kad tarptautinis solidarumas padės veiksmingai reaguoti į ekstremalią situaciją“, – sakė popiežius, konstatuodamas, kad, deja, dabartiniu metu daugiausia dėmesio ir išteklių skiriama karui, užmirštant kitas maksimalaus įsipareigojimo reikalaujančias sritis – kovą su badu, sveikatos apsaugą, švietimą.
Popiežius kviečia: melskime Dievo gailestingumo kenčiančiai Ukrainai
Sekmadienį po „Viešpaties angelo“ maldos popiežius pasveikino piligrimus, susirinkusius į Krokuvos Gailestingumo šventovę, kur prieš 20 metų popiežius Jonas Paulius II iškilmingai pavedė visą pasaulį Dievo gailestingumui.
„Dabar labiau nei bet kada anksčiau mes suvokiame to gesto prasmę. Šiandien norime jį atnaujinti malda ir savo gyvenimo liudijimu. Gailestingumas yra kiekvieno iš mūsų ir viso pasaulio išgelbėjimo kelias. Ypatingai meldžiame Viešpaties gailestingumo iškankintiems Ukrainos žmonėms.“