Popiežius Pranciškus šeštadienį pareiškė apgailestaujantis, kad dėl kelių skausmo buvo priverstas atšaukti planuotą vizitą Kongo Demokratinėje Respublikoje ir Pietų Sudane.
85 metų pontifiką vargina lėtinis kelių artritas, sakė šaltiniai Vatikane. Pastaraisiais mėnesiais jis atšaukė virtinę renginių.
„Kaip žinote, šiandien turėjau išvykti į taikos ir susitaikymo piligriminę kelionę jūsų kraštuose. Viešpats žino, kaip apgailestauju, kad buvau priverstas atidėti šį labai lauktą vizitą. Tačiau nepraraskime patikėjimo ir puoselėkime viltį kuo greičiau susitikti“, – liepos 2 d. žinioje Kongo Demokratinės Respublikos ir Pietų Sudano žmonėms sakė popiežius Pranciškus.
Vatikanas birželio 10 dieną pranešė, kad popiežiaus kelionė į Pietų Sudaną ir Kongo DR buvo atidėta „gydytojų prašymu“, kad nebūtų pakenkta gydymo procesui.
Abejuose kraštuose, kamuojamuose įvairių problemų, įskaitant ginkluotus konfliktus, jis buvo labai laukiamas. Galima pridurti, kad popiežiaus kelionę į Pietų Sudaną buvo mėginta surengti jau keletą kartų, tačiau ją vis tekdavo atidėti – dėl saugumo trūkumo, vėliau dėl pandemijos laikotarpio. Kai pagaliau tapo įmanoma ten nuvykti ir viskas buvo parengta, popiežiaus kelionė buvo atidėta dėl sveikatos motyvų.
Savo vaizdo žinutėje Pranciškus pasiuntė „nuoširdų palaiminimą“ abiem Afrikos šalims, kurias jis ruošėsi aplankyti.
„Galvoju apie Kongo Demokratinę Respubliką ir išnaudojimą, smurtą bei nesaugumą, dėl kurio ji kenčia, ypač šalies rytuose, kur ginkluotas konfliktas tebekelia didžiulių kančių, paaštrintų daugelio abejingumo ir atsainumo“, – sakė jis.
„Galvoju apie Pietų Sudaną ir taikos raginimą, kylantį iš jo žmonių, kurie, pavargę nuo smurto ir skurdo, laukia konkrečių rezultatų iš nacionalinio susitaikymo proceso“, – pridūrė pontifikas.
„Mieli draugai Konge ir Pietų Sudane, šiuo metu nepakanka žodžių perteikti mano artumą ir prisirišimą, kurį jums jaučiu“, – kalbėjo Pranciškus.
„Tačiau norėčiau jums pasakyti, kad, ypač šiomis savaitėmis, jus saugau širdyje labiau nei bet kada anksčiau. Maldoje nešu kančias, kurias jūs taip ilgai – per ilgai – patiriate. Galvoju apie Kongo Demokratinę Respubliką, jos išnaudojimą, smurtą ir nesaugumą, ypač šalies rytuose, kur tebesitęsia ginkluoti susirėmimai, sukeliantys nesuskaičiuojamą kiekį dramatiškų kančių, kurias dar labiau didina daugelio abejingumas ir – kai kam – naudingumas.
Galvoju apie Pietų Sudaną, apie taikos šauksmą žmonių, kurie, išvarginti smurto ir skurdo, laukia konkrečių nacionalinio susitaikymo proceso vaisių, prie kurio noriu prisidėti ne vienas, bet ekumeniškai keliaudamas kartu su dviem brangiais broliais: Kenterberio arkivyskupu ir Škotijos Bažnyčios generalinės asamblėjos moderatoriumi“, – pažymėjo popiežius.
Kongiečiams ir pietų sudaniečiams jis linkėjo neleisti pavogti vilties ir suprasti savo vertę Dievo akyse. Visi, pradedant nuo politikų, turi misiją atversti naują puslapį, leistis naujais keliais link ramios, saugios, ateities. Apie tai, o ne apie kerštą ir ginklus, tesvajoja jaunuoliai.
„Norėčiau jums pasakyti dar vieną dalyką: ašaros, kurias išliejate žemėje, ir maldos, kurias siunčiate į dangų, nėra veltui. Dievo paguoda ateis […] Jau dabar, laukdamas susitikimo su jumis, prašau, kad jo ramybė nužengtų į jūsų širdis“, – sakė popiežius Pranciškus, perduodamas savo palaiminimą ir prašydamas melstis už jį patį.
Galima priminti, kad pirmą liepos savaitę Kongo Demokratinėje Respublikoje ir Pietų Sudane lankosi Popiežiaus valstybės sekretorius kardinolas Pietro Parolinas, artimiausias Šventojo Tėvo bendradarbis.
Šventasis Tėvas, kuriam per oficialius renginius tekdavo naudotis neįgaliojo vežimėliu, taip pat kalbėjo apie pažeistą raištį ir klubų skausmus, dėl kurių jis šlubuoja.
Pernai liepą Pranciškus 10 dienų praleido ligoninėje po gaubtinės žarnos operacijos.
Birželį planuota kelionė į Libaną irgi buvo atšaukta dėl pašlijusios popiežiaus sveikatos, nurodė šios šalies vyriausybė, nors Vatikanas to vizito niekada nebuvo patvirtinęs.
Tačiau į pontifiko kalendorių tebėra įrašyta viešnagė Kanadoje liepos pabaigoje.