Popiežius Pranciškus atnaujino savo kardinolų patarėjų iš viso pasaulio kabinetą: antradienį jis paskyrė keletą naujų narių ir dar kartą patvirtino kitus, kurie padės jam vadovauti Katalikų Bažnyčiai.
Popiežius paskyrė penkis naujus Kardinolų patarėjų tarybos narius, tarp jų – Sinodo organizatorių kardinolą Jeaną-Claude’ą Hollerichą (Žaną Klodą Holerišą) ir kanadietį kardinolą Géraldą C. Lacroix (Žeralį Lakrua).
Vatikanas kovo 7 d. iš viso paskelbė devynis popiežiaus Pranciškaus kardinolų tarybos narius, kuriems pavesta padėti popiežiui „valdyti visuotinę Bažnyčią”.
Kardinolų tarybą Pranciškus įsteigė praėjus mėnesiui nuo savo pontifikato pradžios, 2013 metų balandžio 13 dieną, o jos pagrindinis tikslas – patarti jam dėl Vatikano biurokratijos reformos. Po beveik dešimtmetį trukusių konsultacijų Pranciškus pernai paskelbė naują Vatikano biurokratijos planą.
Vis dėlto popiežius jėzuitas aiškiai įvertino galimybę reguliariai konsultuotis su nedideliu skaičiumi atrinktų kardinolų, atstovaujančių Bažnyčiai beveik visuose žemynuose, ir nusprendė išsaugoti kabinetą, nors ir su keliais naujais nariais.
Du iš jų yra svarbūs Šventojo Sosto pareigūnai: Vatikano valstybės sekretorius kardinolas Pietro Parolinas ir Vatikano miesto valstybės vadovas kardinolas Fernando Vergezas.
Kiti nariai, kurių įgaliojimai buvo atnaujinti, yra Kinšasos Kongo DR arkivyskupas kardinolas Fridolinas Ambongo Besungu, Mumbajaus arkivyskupas kardinolas Oswaldas Gracias ir Bostono arkivyskupas kardinolas Seanas Patrickas O’Malley’is.
Naujaisiais nariais tapo Barselonos Ispanijoje arkivyskupas kardinolas Joanas Josepas Omella, Kvebeko arkivyskupas kardinolas Geraldas C. Lacroix, Liuksemburgo arkivyskupas kardinolas Jeanas Claude’as Hollerichas ir Salvadoro Brazilijoje arkivyskupas kardinolas Sergio da Rocha.
Kartą per kelis mėnesius kardinolai dvi ar tris dienas susitinka Vatikane. Kitas susitikimas numatytas balandžio 24 dieną. Pagrindinis kardinolo darbas – patarti popiežiui ir išrinkti naują popiežių. Ankstesni pontifikai paprastai susitikdavo su kardinolais individualiai arba retkarčiais rengdavo didelius susitikimus, vadinamus konsistorijomis.
Pranciškaus Kardinolų tarybos naujovė buvo ta, kad jis formalizavo reguliarias grupines konsultacijas su Pasaulinės Bažnyčios atstovais.
Naujaisiais tarybos nariais kartu su Hollerichu ir Lacroix popiežius paskyrė brazilą kardinolą Sérgio da Rocha, ispaną kardinolą Omellą ir Vatikano miesto valstybės gubernatūros prezidentą kardinolą Fernando Vérgezą Alzagą (Fernandą Vergesą Algasą).
Po naujų paskyrimų Kardinolų tarybos nariais nebebus 80 metų Hondūro kardinolas Óscaras Rodriguezas Maradiaga (Oskaras Rodrigesas Maradiaga) ir 69 metų Vokietijos kardinolas Reinhardas Marxas (Reinardas Marksas). Kardinolą Giuseppe Bertello, 80-metį atsistatydinusį Vatikano Miesto Valstybės Gubernatūros prezidentą, pakeitė jo įpėdinis.
Kardinolų patarėjų grupę, kuri dėl savo devynių narių dar vadinama C9, popiežius Pranciškus įsteigė praėjus mėnesiui po jo išrinkimo 2013 m., kad ji patartų popiežiui dėl Romos kurijos reformos, ypač dėl pernai paskelbtos naujos apaštališkosios konstitucijos Praedicate evangelium.
Paskelbus konstituciją, grupė tęsė susitikimus ir po jos paskelbimo, o paskutiniame gruodžio mėn. vykusiame posėdyje aptarė Sinodo dėl sinodiškumo ir Popiežiškosios nepilnamečių apsaugos komisijos darbą.
Hollericho, jėzuito, kuris yra vienas iš pagrindinių šiuo metu vykstančio sinodo organizatorių, įtraukimas į šią grupę leidžia manyti, kad taryba ir toliau atliks vaidmenį patarinėdama popiežiui pasaulinio sinodo proceso klausimais.
Paskyrimas taip pat rodo, kaip popiežius vertina 64 metų Liuksemburgo arkivyskupą kardinolą, kurį 2021 m. paskyrė Vyskupų sinodo 16-osios eilinės generalinės asamblėjos generaliniu relatoriumi. Praėjusį rudenį Hollerichas interviu Vatikano žiniasklaidai sakė, kad, jo nuomone, Bažnyčios palaiminimo galimybė tos pačios lyties asmenų sąjungoms nėra išspręstas klausimas.