REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Pietų Sudano vyskupas: mūsų žmonės atsidūrė ant skurdo ribos

ŠaltinisCNA

Sudano katalikų vyskupų konferencijos (SCBC) Integralaus žmogaus vystymosi komisijos pirmininkas mano, kad Dievo tautai Pietų Sudane skubiai reikia išorinės paramos.

Kovo 8 d. laiške, adresuotame „Carito tinklo vadovui, geros valios žmonėms ir tarptautinei bendruomenei”, vyskupas Eduardo Hiiboro Kussala (Eduardas Hiboras Kusala) aprašė beviltišką savo tautiečių, kurie, pasak jo, yra „ant skurdo ribos” ir „pamažu žūsta” dėl smurtinių konfliktų ir COVID-19 sukeltų iššūkių, padėtį.

„Mūsų žmonės ir toliau kenčia nuo sudėtingų ekstremalių situacijų, kurios vis dar patiriamos daugelyje šalies dalių, įskaitant ir tas, kuriose anksčiau buvo ramu”, – teigė jis savo trijų puslapių laiške, datuotame kovo 8 d.

Pasak jo, šalies viduje perkeltųjų asmenų skaičius „nepaprastai išaugo visoje šalyje” ir pridūrė, kad tai Pietų Sudano gyventojai, „gyvenantys apgailėtinomis sąlygomis ir badaujantys”.

Vyskupas, vadovaujantis Pietų Sudano Tombura-Jambijos vyskupijai, pabrėžė, kad Rytų ir Centrinės Afrikos valstybėje sunkiausia padėtis yra moterims, vaikams, senyvo amžiaus žmonėms ir neįgaliesiems.

H. Kussala nupiešė niūrų moterų, mergaičių ir vaikų padėties vaizdą naujausioje ir jauniausioje pasaulio šalyje, kuri 2011 m. liepos mėn. atgavo nepriklausomybę nuo Sudano.

„Pagalvokite apie Pietų Sudano motiną, kuri stebi, kaip jos vaikas miršta dėl prastos mitybos, sukeltos didelio bado; apie jaunuolį, kuris miršta ligoninėje, nes nėra vaistų jam gydyti; apie devynerių metų mergaitę, kuri už gabalėlį „bambe” (bulvės) priversta parduoti savo kūną; apie išsekusią seną moterį, kuri guli savo aptriušusiame namelyje ir laukia, kol mirtis atims iš jos kančias”, – sakė jis.

„Tiems, kurie vis dar gyvena savo sodybose, taip pat gresia badas, nes dauguma jų, ironiška, turėjo atsisakyti savo pragyvenimo šaltinių, kad išgelbėtų savo gyvybes, – sakė jis. – Dauguma moksleivių dėl nesaugumo ir baimės būti prievarta užverbuotiems tarnauti kareiviais konfliktuose turėjo mesti mokyklą.”

Šiuos iššūkius apsunkina ankstesni neigiami COVID-19 apribojimų padariniai, toliau apgailestavo H. Kussala, aiškindamas, kad „Pietų Sudanas taip pat vis dar stengiasi įveikti COVID-19 pandemijos padarinius, dėl kurių jų ir taip trapi ekonomika beveik žlugo”.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte