REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Paskelbtos šalys, kuriose religijos persekiojimas yra didžiausias pasaulyje

ŠaltinisCNA

JAV Tarptautinės religijos laisvės komisija (USCIRF) paskelbė naują ataskaitą, nurodydama šalis, kuriose religijos persekiojimas yra didžiausias pasaulyje.

Kasmet skelbiamoje ataskaitoje USCIRF teikia rekomendacijas Valstybės departamentui, kaip geriausiai ginti religijos laisvę. Šie pasiūlymai paprastai virsta JAV sankcijomis pažeidžiančioms šalims, kad jos būtų priverstos pagerinti savo religinę toleranciją.

Šiais metais USCIRF sudarytame didžiausių pasaulio religijos laisvės pažeidėjų sąraše pirmauja šios šalys: Afganistanas, Azerbaidžanas, Mianmaras, Kinija, Kuba, Eritrėja, Indija, Iranas, Nikaragva, Nigerija, Šiaurės Korėja, Pakistanas, Rusija, Saudo Arabija, Tadžikistanas, Turkmėnistanas, Vietnamas ir Kinija.

USCIRF rekomenduoja šias šalis priskirti prie „ypatingą susirūpinimą keliančių valstybių“, ir taip įveiksminti „galingiausią Amerikos priemonę“ religijos laisvei ginti.

šventvagystės įstatymai yra vieni didžiausių iššūkių religijos laisvei pasaulyje.

USCIRF pranešė, kad kelios vyriausybės ne tik vykdė persekiojimus savo teritorijoje, bet ir „taikė tarptautines represijas, siekdamos nutildyti religines mažumas“.

Šiuo požiūriu išsiskyrė Kinijos ir Indijos vyriausybės, kurios dėjo daugiau pastangų tarptautiniu mastu, siekdamos susidoroti su religinių mažumų atstovais, pasitraukusiais į užsienį. Kazachstanas, Tadžikistanas, Turkmėnistanas ir Uzbekistanas taip pat vykdė tarptautines represijas.

Ataskaitoje teigiama, kad šventvagystės įstatymai yra vieni didžiausių iššūkių religijos laisvei pasaulyje. Šiais įstatymais baudžiama už veiksmus, kurie laikomi įžeidžiančiais vyraujančią religiją ar ideologiją. USCIRF duomenimis, 96 šalyse galioja šventvagystės įstatymai, daugelis jų naudojami smurtui prieš religines mažumas kurstyti.

Ataskaitoje taip pat paminėtos kai kurios Europos šalys, kuriose religijos laisvės srityje pastebimos susirūpinimą keliančios tendencijos. Ataskaitoje atkreiptas dėmesys į tai, kaip Jungtinės Karalystės pilietė Isabel Vaughan-Spruce buvo suimta už tai, kad tyliai meldėsi prie abortų klinikos Birmingeme (Anglija).

Be to, ataskaitoje paminėta Suomijos parlamento narė Päivi Räsänen, kuriai buvo pareikšti keli kaltinimai žmogaus teisių pažeidimu už tai, kad ji išreiškė savo religines pažiūras apie lytiškumą ir santuoką.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte