Žmogaus teisių organizacija „Open Doors” paskelbė tyrimą, iš kurio matyti, kad krikščionių persekiojimo lygis pasaulyje vis didėja: šiuo metu pasaulyje persekiojamas kas septintas krikščionis.
Tarpreliginės pagalbos agentūros „Open Doors” teigimu, tokia padėtis turi įtakos visai visuomenei ir ateities kartoms, nes išsilavinimo neturintys jauni žmonės yra labiau pažeidžiami ekstremistinių grupuočių. Pagal dabartinį Pasaulio persekiojimo indeksą, daugiau kaip 360 mln. krikščionių 50-yje šalių susiduria su dideliu arba itin dideliu persekiojimo ir diskriminacijos lygiu.
Krikščionių persekiojimas pasireiškia bažnyčių uždarymu, areštais, priverstinėmis santuokomis, patyčiomis, tremtimi, kratomis namuose ar parduotuvėse, išpuoliais prieš bažnyčių pastatus ir kitas krikščionių įstaigas, pavyzdžiui, mokyklas ar ligoninių skyrius. Net bažnyčios nebebuvo saugios vietos. Daugeliu atvejų dvasininkai buvo nužudyti arba priversti bėgti iš savo regiono, pabrėžiama ataskaitoje.
Žmogaus teisių gynėjai pateikia pavyzdį šalių, kuriose krikščionys kenčia ir nuo valdžios veiksmų (Indija, Kinija), ir nuo ekstremistinių grupuočių (Afrikos šalys). Smurtas smarkiai išaugo Nigerijoje ir Afrikoje į pietus nuo Sacharos. Smurtas plinta po visą Juodąjį žemyną: nuo islamo teroro jau nukentėjo Sahelis, Čado ežero baseinas, rytinė Afrikos pakrantė iki Mozambiko ir Kamerūno. Ten vyksta žmogžudystės, prievartinė islamizacija ir žmonių grobimai.
Manipūre Indijos šiaurės rytuose neseniai buvo nužudyta 60 krikščionių, 35 000 krikščionių buvo priversti bėgti, sunaikintos 397 bažnyčios ir 6 krikščioniškos institucijos. Todėl liepos mėnesį Europos Parlamentas Briuselyje priėmė skubią rezoliuciją dėl incidentų Manipūre.