REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Pasaulis meldžiasi ir pasninkauja už taiką

Trečiadienio bendrojoje audiencijoje, po katechezės apie šventuosius brolius Kirilą ir Metodijų, popiežius Pranciškus dar kartą kreipėsi į susirinkusius šv. Petro aikštėje maldininkus ir jį girdinčius per komunikacijos priemones, primindamas karo žalojamą Šventąją Žemę, Ukrainą, dar kartą pakviesdamas prisidėti prie maldos už taiką.

Nuolatos galvoja apie karą

Spalio 18 d. visuotinės audiencijos pabaigoje popiežius Pranciškus sakė, kad 27-oji bus „atgailos diena, į kurią kviečiu įvairių krikščioniškų konfesijų seseris ir brolius, priklausančius kitoms religijoms ir visus, kurie turi savo širdį. taikos pasaulyje priežastį, prisijungti taip, kaip jiems atrodo tinkama.

Maldos budėjimas vyks 18 val. Petro aikštėje, kur tikintieji prisijungs prie popiežiaus ir dalyvaus „maldos valandoje atgailos dvasia melsti taikos mūsų laikais, taikos šiame pasaulyje“.

„Prašau visų dalinių Bažnyčių dalyvauti organizuojant panašią veiklą, įtraukiant Dievo tautą“, – sakė popiežius.

„Nuolatos galvoju apie sunkią padėtį Palestinoje ir Izraelyje: raginu paleisti įkaitus ir leisti į Gazos ruožą įvežti humanitarinę pagalbą. Toliau meldžiuosi už kenčiančiuosius ir viliuosi, kad bus atrasti taikos keliai Artimuosiuose Rytuose, kankinamoje Ukrainoje ir kituose karo sužeistuose regionuose. Visiems primenu, kad penktadienį, spalio 27 d., švęsime pasninko, maldos ir atgailos dieną.  Šv. Petro aikštėje 18 val. vakaro susirinksime melsti ir prašyti taikos pasauliui“, – priminė popiežius Pranciškus.

Galima tiesiog dalyvauti įprastinėse Mišiose

Kai kurios JAV arkivyskupijos jau paskelbė apie vykstančias mišias, pavyzdžiui, Detroito ir Filadelfijos. Tačiau jei tikintieji negali atvykti arba jų parapijoje nėra specialiai šiai dienai skirtų Mišių, galima tiesiog dalyvauti ir kasdienėse Mišiose.

Šventosios valandos tradicija siekia 1674 m., kai Jėzus apsireiškė šv. Margaret Mary Alacoque ir liepė jai kiekvieną ketvirtadienį valandą praleisti medituojant apie jo kančias Getsemanės sode, rašo CNA.

Paprastai Šventoji valanda atliekama adoruojant prieš Švenčiausiąjį Sakramentą; Tačiau Šventoji valanda gali būti atliekama bet kuriuo metu ir bet kur – namuose, bažnyčioje ar net lauke gamtoje.

Šventosios valandos metu galima skaityti Šventąjį Raštą, klausytis šlovinimo muzikos, skaityti, leisti laiką kontempliacijai ar tiesiog sėdėti ir kalbėtis su Dievu.

Kaip daugelis šventųjų teigė, rožinis yra galingas ginklas. Kviečiama skirkiti rožinį už taiką Izraelyje ir Palestinoje.

Jei nėra laiko sukalbėti rožinio iš karto, galima jį užbaigti kitą dieną.

Pasninko metu Bažnyčia leidžia žmonėms valgyti vieną sotų ir du mažesnius patiekalus. Tačiau maistas nėra vienintelis būdas pasninkauti. Rekomenduoja visą dieną likti nuošalyje nuo socialinių tinklų, negerti rytinės kavos, išjungti muziką automobilyje ir praleisti šiek tiek laiko maldai arba atsisakyti visko, kas, jūsų manymu, yra įprasta – visa tai yra būdai, kaip galite pasninkauti, aiškina CNA.

Dievo Gailestingumo vainikėlis yra galinga malda, Jėzaus padovanota šv. Faustinai Kovalska.

Vilniuje Jėzus šv. Faustinai perdavė Dievo Gailestingumo vainikėlio maldą.

Visame pasaulyje ši malda kalbama trečią valandą popiet – Jėzaus mirties valandą.

Pirmieji į kvietimą melstis atsiliepė ukrainiečiai

Į popiežiaus prašymą šį penktadienį, spalio 27 d., melstis ir pasninkauti už taiką atsiliepė visų pirma tikintieji tose šalyse, kur šiuo metu taikos labiausiai reikia, – Ukrainoje ir Šventojoje Žemėje.

Penktadienį visose Ukrainos graikų ir lotynų apeigų katalikų bažnyčiose aukojamos Mišios už taiką.

Žmonės kasdien gyvena pavojuje

„Popiežiaus Pranciškaus raginimas spalio 27-ąją skirti maldai, pasninkui ir atgailai už taiką pasaulyje yra labai svarbus mums Ukrainoje, – sakė Vatikano radijui Ukrainos Graikų Katalikų Bažnyčios Charkivo egzarchas vyskupas Vasylis Tučapecas. – Didelio masto karas tęsiasi jau daugiau kaip pusantrų metų ir žmonės kasdien gyvena mirtiname pavojuje. Jie trokšta taikos ir kasdien klausia, kada gi karas baigsis. Ypač vaikai prašo Dievą taikos, karo pabaigos, taip pat meldžiasi už savo tėvus, kad jie greičiau grįžtų iš fronto.“

Vyskupas pasakojo, kad tiek Charkivo miestą, tiek visą regioną, kuris ribojasi su Rusija, nuolat puola Rusijos kariuomenė. Pastarosios kelios savaitės buvo ypač tragiškos: per spalio 5 d. apšaudymą žuvo šešiasdešimt žmonių, o prieš kelias dienas Charkive raketa pataikė į paštą, kuriame žuvo šeši žmonės. „Žmonės kenčia, žūsta civiliai gyventojai, nuolatinio pavojaus situacija kelia labai daug netikrumo. Tačiau, nepaisant viso to, žmonės išlieka vieningi ir stengiasi padėti vieni kitiems“, – kalbėjo vyskupas.

Ši diena – Katalikų Bažnyčios solidarumo su kenčiančiais ukrainiečiais išraiška

Pasak Ukrainos lotynų apeigų katalikų vyskupų konferencijos primininko Lucko vyskupo  Vitalijaus Skomarovskio, ši popiežiaus paskelbta maldos ir pasninko už taiką dieną yra didelio Katalikų Bažnyčios solidarumo su kenčiančiais ukrainiečiais išraiška. Agresijos aukomis tapusiems ukrainiečiams labai svarbu jausti ir matyti, kad šioje situacijoje jie nėra vieni. „Karas yra labai sunkus iššūkis. Labai sunku išsaugoti viltį. Tačiau be vilties neįmanoma gyventi, ją praradus viskas prarastų prasmę. Tad saugome viltį, kad Dievas padės mums išgyventi šį sunkų laikotarpį“, – kalbėjo vyskupas.

Jaučiasi dėkingi

Popiežiaus paskelbtos maldos ir pasninko dienos už taiką proga Vatikano radijo ukrainiečių redakcija kalbėjosi ir su Odesoje tarnaujančia Nekaltai Pradėtosios Mergelės Marijos tarnaičių kongregacijos seserimi Anastasija Zabrocka.

Pasak jos, labai svarbu, kad pasaulis neužmirštų, jog karas Ukrainoje vyksta 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę. Žūsta žmonės, miršta vaikai, mokslininkai, menininkai, muzikantai, net chirurgai, miršta būsimieji mokslininkai, būsimieji tyrėjai, būsimieji tėvai ir motinos. Dėl to ukrainiečiai yra dėkingi krikščionims, tikintiems žmonėms, įvairių konfesijų ir religijų atstovams, kurie meldžiasi ir prašo taikos iš dangaus Ukrainai.

Sesuo Anastasija pasakojo, kad atsiliepdama į popiežiaus Pranciškaus ir Ukrainos graikų apeigų katalikų didžiojo arkivyskupo Sviatoslavo Ševčuko prašymą Odesos vyskupija šią dieną surengė keletą iniciatyvų.

Katedra yra atvira visą dieną, kad žmonės galėtų ateiti ir pasimelsti tyloje priešais Švenčiausiąjį Sakramentą, taip pat turėtų galimybę pasikalbėti su kunigu ar atlikti išpažintį. Vakare bus aukojamos Mišios už taiką. 

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte