Vasario 24 d., minint antrąsias Rusijos invazijos į Ukrainą metines, Tarptautinio religinės laisvės aljanso (International Religious Freedom Alliance, IRFBA) vadovas Robertas Rehakas paskelbė pareiškimą, praneša Religinės laisvės institutas.
Pareiškime visų pirma pažymima, kad „ši invazija ne tik pablogino jau ir taip siaubingą žmogaus teisių padėtį, ypač religijos ir tikėjimo laisvės klausimais laikinai okupuotose Ukrainos teritorijose, bet ir nužudė įvairių konfesijų religinius lyderius ir tikinčiuosius”.
Pasak pareiškimo, „per pastaruosius dvejus metus Rusijos kariuomenė nužudė trisdešimt ukrainiečių dvasininkų ir dvidešimt šešis paėmė į nelaisvę (įkalino)” ir sunaikino arba apgadino daugiau kaip 600 religinių objektų.
Per pastaruosius dvejus metus Rusijos kariuomenė nužudė trisdešimt ukrainiečių dvasininkų ir dvidešimt šešis paėmė į nelaisvę (įkalino) ir sunaikino arba apgadino daugiau kaip 600 religinių objektų.
Be to, IRFBA vadovo pareiškime pažymimas neginčijamas Maskvos patriarchato, dažnai vadinamo Rusijos Stačiatikių Bažnyčia, ir jo vadovo Kirilo Gundiajevo dalyvavimas „bandymuose įteisinti Rusijos agresiją ir pakenkti Ukrainos suverenumui”.
Pareiškime taip pat teigiama, kad Rusija slopina religijos laisvę laikinai okupuotose teritorijose, o okupacinė valdžia siekia priversti religines bendruomenes ir lyderius bendradarbiauti su Rusijos režimu arba bausti su tuo nesutinkančius religinius veikėjus.
IRFBA pirmininkas Robertas Rehakas teigia, kad „tarptautinė bendruomenė turi solidarizuotis su Ukraina, šalindama daugybę Rusijos agresijos padarinių ir reikalaudama Rusijos Federacijos atsakomybės už šiurkščius tarptautinės teisės pažeidimus, įskaitant nusikaltimus žmoniškumui ir karo nusikaltimus”.