REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Nigerijoje per išpuolį prieš bažnyčią nužudyti du krikščionys

Pietinėje Kadunos valstijoje, Nigerijoje, per pamaldas bažnyčioje žuvo du krikščionys, o dar aštuoni buvo nužudyti per ankstesnius išpuolius daugiausia krikščionių gyvenvietėse.

Per mirtiną išpuolį prieš baptistų maldininkus Kakau Daji (Kakau Dadži) kaime, Čikūno apygardoje, taip pat buvo pagrobta kelios dešimtys krikščionių, dalyvavusių sekmadienio pamaldose, sakė bažnyčios vadovai.

„Du krikščionys buvo nužudyti bažnyčioje per rytines pamaldas, o daugelį kitų pagrobė grasindami ginklu“, – teigė Kadunos baptistų konvento prezidentas Ishaya Jangado (Išaja Džangadas).

Nigerijos krikščionių asociacijos (toliau CAN) Kadunos valstijos skyriaus pirmininkas Josephas Hayabas (Džozefas Hajebas) apgailestavo, kad Nigerijos vyriausybė po daugelį metų trukusių išpuolių nesugeba sustabdyti tokių žiaurių išpuolių.

Krikščionys žudomi be atokvėpio, o vyriausybė rodo nerūpestingumą kovodama su šiomis pabaisomis. Šie blogi žmonės mus vargina jau per ilgai.

Spalio 25 d. Jankasa kaime, Zangon Katafo apskrityje, fulaniai nužudė keturis krikščionis ir dar tris sužeidė. Sužeistieji šiuo metu gydomi ligoninėje.

„Ganytojai užpuolė mūsų kaimą apie 16.30 val. vakaro; jų buvo daug ir jie šaudė atsitiktinai, kai įsiveržė į mūsų bendruomenę“, – sakė kaimo gyventojas Ayuba Musa (Ajuba Musa). „Du mūsų krikščionys kaimo gyventojai žuvo, daugelis kitų buvo sužeisti šautinėmis žaizdomis“.

Pasak jo, sužeistieji gydomi ligoninėje. Lisuru Gida kaime, taip pat Zangon Katafo apskrityje, spalio 11 d. ginkluoti piemenys per pasalą nužudė baptistų pastorių ir dar vieną krikščionį.

„Pastorius laikėsi savo pozicijos ir atsisakė išsižadėti krikščioniškojo tikėjimo, net jei žinojo, kad tai gali kainuoti jo gyvybę“, – sakė J. Luka. „Jis buvo nužudytas kartu su savo bažnyčios nariu. Nėra jokių abejonių, kad verta mirti už Jėzų Kristų“.

Tikėjimas ir malda/Asociatyvi Unsplash nuotr.

Kadunos valstijos CAN atstovas Hayabas patvirtino žudynes, sakydamas, kad pastoriaus ir kito nužudyto krikščionio vardo ir pavardės negalėjo sužinoti dėl to, kad valstijos vyriausybė, siekdama padėti kariuomenei kovoti su tokiais nusikaltimais, nutraukė telekomunikacijų paslaugas regione.

Remiantis „Open Doors“ („Atviros durys“) 2021 m. pasaulio stebėjimo sąrašo ataskaita, Nigerija buvo šalis, kurioje pernai (2019 m. lapkričio mėn. – 2020 m. spalio mėn.) dėl savo tikėjimo nužudyta daugiausia krikščionių – 3530 (2019 m. – 1350). Pagal bendrą smurto skaičių Nigerija nusileido tik Pakistanui, o pagal užpultų ar uždarytų bažnyčių skaičių – 270, – ji nusileido tik Kinijai, teigiama sąraše.

Šių metų „World Watch“ („Pasaulio stebėjimo“) šalių, kuriose sunkiausia būti krikščionimi, sąraše Nigerija pirmą kartą pateko į pirmąjį dešimtuką – iš 12 vietos praėjusiais metais ji pakilo į 9 vietą.

Nigerijoje ir Sahelio regione gyvena milijonai daugiausia musulmonų fulanių, kuriuos sudaro šimtai įvairių giminių klanų, nesilaikančių ekstremistinių pažiūrų, tačiau kai kurie fulaniai išpažįsta radikalią islamistinę ideologiją, neseniai paskelbtoje ataskaitoje pažymėjo Jungtinės Karalystės Visos partijos parlamentinė grupė už tarptautinę laisvę ar tikėjimą (toliau APPG).

Jie demonstruoja aiškų ketinimą taikytis į krikščionis ir stiprius krikščioniškos tapatybės simbolius.

„Jie laikosi panašios strategijos kaip „Boko Haram“ ir ISWAP (Islamo valstybės Vakarų Afrikos provincija) ir demonstruoja aiškų ketinimą taikytis į krikščionis ir stiprius krikščioniškos tapatybės simbolius“ – teigiama APPG ataskaitoje.

Nigerijos krikščionių lyderiai sakė manantys, kad išpuolius prieš krikščionių bendruomenes Nigerijos Vidurinės juostos regione įkvepia jų noras jėga perimti krikščionių žemes ir skleisti jiems islamą, nes dėl dykumėjimo jiems tapo sunku išlaikyti savo bandas.

2015 m. Nigerijos prezidentu buvo išrinktas fulanis Muhammadu Buhari (Muhamedas Buharis). Jis beveik nieko nepadarė, kad išspręstų savo gentainių Vidurio juostoje ir šalies pietuose elgesio problemą.

Gruodžio 7 d. JAV valstybės departamentas įtraukė Nigeriją į ypatingą susirūpinimą keliančių šalių sąrašą dėl to, kad ji vykdo arba toleruoja „sistemingus, nuolatinius ir šiurkščius religijos laisvės pažeidimus“. Į šį sąrašą Nigerija pateko kartu su Birma, Kinija, Eritrėja, Iranu, Šiaurės Korėja, Pakistanu, Saudo Arabija, Tadžikistanu ir Turkmėnistanu.

Gruodžio 10 d. Tarptautinio baudžiamojo teismo prokurorė Fatou Bensouda (Fatu Bensuda) paskelbė pareiškimą, kuriame paragino ištirti nusikaltimus žmoniškumui Nigerijoje.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte