Tarptautinė krikščionių organizacija “International Christian Concern” (ICC) paskelbė metinę ataskaitą, kurioje nurodė 10 šalių, kuriose krikščionys labiausiai persekiojami dėl savo tikėjimo, praneša “Christian Today”.
Tai – Nigerija, Šiaurės Korėja, Indija, Iranas, Kinija, Pakistanas, Eritrėja, Alžyras, Indonezija ir Azerbaidžanas.
Nigerijoje ICC nurodo daugybę “siaubingų žiaurumų”, kuriuos prieš krikščionis įvykdė įtariami musulmonų teroristai, įskaitant išpuolį prieš katalikų kunigų seminariją Kadunos valstijoje, per kurį žuvo klierikas. Remiantis pranešimais, vien nuo kovo 4 d. iki liepos 6 d. per dešimtis išpuolių šioje šalyje žuvo apie 549 krikščionys. Po vieno išpuolio Kadunos valstijos kaime balandžio mėn. buvo masiškai palaidoti 33 krikščionys.
Ataskaitoje Nigerijos vyriausybė kaltinama užmerkusi akis ir net “kurstanti vykstantį genocidą”. “Nigerija yra dešimtmečius smurto draskoma šalis. Smurtas Nigerijoje yra endeminis reiškinys, pradedant didelėmis organizuotomis teroristų grupuotėmis ir baigiant mažomis, išsibarsčiusiomis bendruomenių sukarintomis grupuotėmis”, – teigiama ataskaitoje. Bendruomenės kasdien susikauna dėl išteklių, etninio priešiškumo ir religijos. Krikščionys patiria neproporcingai daug žmogžudysčių ir pagrobimų, todėl šalis yra pavojinga vieta gyventi.”
Šiaurės Korėjoje yra apie 400 tūkst. krikščionių, tačiau jie priversti savo tikėjimą praktikuoti slapta, nes kitaip jiems gresia kalėjimas, kankinimai ar net egzekucija. Baudžiami ne tik tie, kurie sugaunami, bet ir visi su jais susiję asmenys. Dėl to Šiaurės Korėjoje praktikuoti krikščionybę tapo neįtikėtinai pavojinga ir daugelį paskatino bandyti pabėgti, nors tai gali kainuoti ir gyvybę.
Š. Korėjoje baudžiami ne tik tie krikščionys, kurie sugaunami, bet ir visi su jais susiję asmenys.
Per vieną širdį veriantį incidentą šių metų pradžioje “dvejų metų vaikas ir mažylio tėvai buvo nuteisti kalėti iki gyvos galvos po to, kai jų namuose buvo rasta Biblija”, sakoma pranešime.
“Krikščionybės praktikavimas laikomas nukrypimu nuo ištikimybės aukščiausiajam lyderiui Kim Jong Unui ir pasidavimu JAV imperializmo įtakai. Todėl krikščionių tikėjimo praktikavimas dažnai laikomas politiniu nusikaltimu, už kurį taikomos griežtos bausmės, įskaitant įkalinimą, kankinimus ir net egzekuciją.”
Indijoje “suaktyvėjęs radikalus religinis nacionalizmas kelia rimtą grėsmę krikščionims: daugėja smurto atvejų, o ministro pirmininko Modi neveiklumas dar labiau blogina padėtį”.
Indijoje gyvena 26 mln. krikščionių. Tarptautinio baudžiamojo teismo ataskaitoje teigiama, kad 2023 m. smurtas prieš krikščionių mažumą tęsėsi “rekordiniu tempu” ir artėja prie 600 praėjusiais metais įvykusių incidentų skaičiaus arba jį net viršys.
Manipūro krikščionys šiais metais nukentėjo ypač skaudžiai: buvo sugriauta šimtai bažnyčių ir nužudyta dešimtys tikinčiųjų. 2022 m. pabaigoje ir 2023 m. Manipūre ir Čhatisgarhe vykęs masinis smurtas yra bauginantis pavyzdys, kokia ateitis gali laukti Indijos krikščionių, jei nebus sustabdytas radikalus hinduistų nacionalizmas.
ICC prezidentas Džefas Kingas (Jeff King) komentuodamas ataskaitą sakė, kad turėtų būti daugiau protestų dėl pasaulinio krikščionių persekiojimo masto. “Nuo 200 iki 300 milijonų krikščionių visame pasaulyje kenčia nuo persekiojimo. Šiai darbo grupei tarnauju daugiau nei du dešimtmečius ir vis dar stebiuosi, kodėl šia kryptimi nėra visuotinio protesto ar pasipiktinimo. Mūsų broliai ir seserys visame pasaulyje žudomi, kalinami ar kankinami vien dėl to, kad prisistato kaip Jėzaus sekėjai.”