Trečiadienį įvyko planuotas ir lauktas susitikimas su Klaipėdos miesto meru Arvydas Vaitkus ir naujai Klaipėdos šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolyno gretas papildžiusiais broliais – iš Vilniaus atvykusiu vienuolyno gvardijonu br. Andriumi Nenėnu, buvusiu Kretingos Pranciškonų gimnazijos vadovu vienuolyno ekonomu br. Alvydu Virbaliu, iš Kretingos atvykusiu br. Linu Voročinskiu.
Klaipėdos meras kaip visada atvirai pasidalino ateities vizija, planais ir kokiais iššūkiais susiduria miestas, kaip juos sprendžia remiantis tarptautine praktika ir patirtimi, kokie planuojami sveikatos ir socialinės priežiūros infrastruktūros gerinimo veiksmai ir priemonės. Klaipėdos miestas vienas iš nedaugelio, kurio demografinė padėtis gerėja, čia noriai iš emigracijos grįžta šeimos, atvyksta naujakuriai iš kitų Lietuvos miestų, prieglobstį randa agresyvaus karo ištikti ukrainiečiai.
Brolių pranciškonų ir bendruomenės kurtas Vilties miestas per keletą dešimtmečių tapo neatsiejama Klaipėdos miesto dalimi. Vienuolyną papildę broliai atranda ir džiaugiasi pajūrio specifika, jūra ir laisvais Klaipėdos krašto žmonėmis. Broliai Andrius, Alvydas ir Linas pasidalino, kad sukauptą patirtį, žinias, širdį, rūpestį ir dėmesį skirs bendruomenės sielovadai, kultūrai ypatingai globojant onkologinius ligonius, autistiškus ir kitus specialiuosius poreikius turinčius vaikus, jaunimą ir senjorus.
Brolių laukia tarnystė Klaipėdos šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje, „Šv.Pranciškaus onkologijos centre“, „Mažojo princo akademijoje“, lauko darželyje „Šv. Pranciškaus paukšteliai”, geras tradicijas tęs 18 kartą vyksiantis „Vilties bėgimas”, „Šv. Magdalenos nakties” renginiai, „Mažųjų žvaigždučių bėgimas” ir daugelis kitų iniciatyvų.
Vienuolyno projektų vadovė Vilija Jonušaitytė-Brosse pasidžiaugė prasmingu bendradarbiavimu su miesto savivaldybe, Mažosios Lietuvos istorijos muziejumi. Miesto gyventojams ir svečiams visada atvira vienuolyno meno galerija „Gallery 1252”, kurią planuojama papildyti pranciškono kun. Leonardo Andriekaus kolekcijos eksponatais iš kitų pranciškoniškų vienuolynų.
Šiuo metu įgyvendinamas savivaldybės finansuojamas jauniesiems vargonininkams skirtas projektas „Salve Mare“ , kurio metu virš 80 vaikų turės galimybę susipažinti ir pagroti įžymiaisiais „Rieger“ vargonais, surengti koncertus su garsiais pedagogais ir atlikėjais, galbūt susidomėti vargonininko profesija.
Klaipėdos Šventojo Pranciškaus Asyžiečio bažnyčia su unikaliais vargonais, rožių ir levandų sodais išlieka atviri miestui, jau suplanuoti renginiai ir koncertai iki metų pabaigos. Trumpai buvo pristatytas vienuolyno kartu su tarptautiniais partneriais įgyvendinamas projektas INO INCLUSION (Green Hub), kurį baigus bus įrengtas sensorinis daržas autizmo spektro sutrikimą turintiems vaikams ir jaunuoliams, kuriame bus pradėta teikti darbo terapija ir mokomasi profesinių įgūdžių, ateityje kuriamos darbo vietos Mažojo Princo Akademija lankančiam jaunimui.
Šiltu rankų paspaudimu buvo sutarta, kad ypatingai šiais iššūkių pilnais laikais labai svarbu vienijančios krikščioniškos vertybės, šeima ir bendruomenė – tik kartu iš daugelio vienijančių iniciatyvų kuriamas Klaipėdos miestas taps patrauklus gyventi, augti ir kurti