REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija kelia klausimus kandidatams į prezidentus

Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija (NŠTA) kelia klausimus kandidatams į prezidentus.

Prasidėjusi aktyvi priešrinkiminė kompaniją yra geriausias būdas pažinti kandidatus ir sužinoti jų poziciją įvairiais politiniais, socialiniais ar kitais klausimais, mano šeimas atstovaujanti asociacija.

„Pastaruosius kelerius metus, Lietuvoje vykstančiuose politiniuose debatuose, vyksta aktyvios diskusijos ir su šeimos institutu susijusiais klausimais. Dažnai yra sutariama dėl Konstitucijoje nustatytos valstybės pareigos saugoti ir globoti šeimą. Niekas nesiginčija ir dėl šeimos paskirties, kurią nustato LR Konstitucijos 38 straipsnis: „Šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas“, – teigiama jos pranešime.

Tačiau, anot asociacijos, kyla vis daugiau kitų klausimų, pavyzdžiui, kokie socialiniai dariniai nusipelno šeimos vardo ir atitinkamos valstybės paramos?

„Susipažinę su kandidatų į Lietuvos Respublikos prezidentus sąrašu ir norėdami užtikrinti šeimų teisę tinkamai pasirinkti palankiausią šeimos institutui kandidatą, kreipiamės į juos prašydami išsakyti aiškią poziciją, šeimos politikos klausimais, visos jų rinkiminės kampanijos metu”, – aiškina NŠTA.

Pateikiami klausimai kandidatams

·       Kas, Jūsų manymu, yra šeima?

·       Kaip manote ar visos bendro gyvenimo formos turi turėti vienodą teisinį statusą ir ar galime visuomenėje rasti sutarimą dėl alternatyvių bendro gyvenimo teisinio reglamentavimo?

·       Ar reikalinga Šeimos ministerija Lietuvoje, kokias matote galimybes jai atsirasti?

·       Kokius matote konkrečius būdus, sprendimus, pasiūlymus demografiniai situacijai Lietuvoje spręsti?

·       Kokias konkrečias priemones galėtumėte pasiūlyti, kaip pagalbą jaunoms šeimoms?

·       Kokius iškeltumėte tris strateginius tikslus šeimos politikoje?

·       Daugelis vakarų valstybių turi sukurtus instrumentus, kuriais gali pamatuoti daromų politinių ir finansinių sprendimų efektyvumą, tuo tarpu, Lietuva jau 30 metų gyvena reformų režimu įvairiose valstybės srityse, bet nėra aišku, kaip vyksta, jei apskritai vyksta,  reformų ir įvairių priimamų įstatymų stebėsena. Kaip manote, kodėl iki šiol nėra keliamas klausimas apie tokių instrumentų reikalingumą ir atsiradimą? Ką Jūs konkrečiai siūlytumėte šioje situacijoje daryti?

·       Jaunimas ir priklausomybės, jaunimo mirtingumas. Kokie žingsniai būtų prasmingi valstybės lygmeniu atlikti, kad būtų pasiektas, kuo geresnis rezultatas sprendžiant šią problemą?

·       Kaip manote, ar 16 tūkst. gyventojų pasirašyta peticija, kuria buvo prašoma stabdyti privalomą Gyvenimo įgūdžių programos dėstymą Lietuvos mokyklose, yra pakankamas pagrindas persvarstyti priimtą sprendimą?  Ką konkrečiai rekomenduotumėte daryti, kad būtų užtikrinta tėvų konstitucinė  teisė rinktis ugdymo turinį pagal savo dorovinius, moralinius įsitikinimus, kai tuo tarpu, šioje konkrečioje situacijoje, tas pasirinkimas iš tėvų yra atimtas?

·       Švietimo reforma. Kiek dar laiko mūsų vaikai turės būti „bandomaisiais triušiais“ ir šios reformos įkaitais? Ką konkrečiai Jūs, kaip Prezidentas siūlytumėte daryti, kad mūsų vaikams ir gyventi ir mokytis Lietuvoje būtų gera?

·       Kaip manote, ar per artimiausią dešimtmetį, šeima turi galimybę, išlikti mūsų visuomenės ir valstybės pagrindu, esat tokiai politinei situacijai, kokia yra dabar Lietuvoje?

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte