Musulmonų ekstremistai padegė kelis krikščionių namus pietų Egipto Minjos provincijoje.
Šiais veiksmais tęsiamas smurtas prieš krikščionis, likus mažiau nei dviem savaitėms iki Velykų, kurias švenčia ortodoksai.
Pasak „The New Arab“, kai prieš krikščionis nusiteikusiems fanatikams nepavyko nusavinti iš jų namų, keršydami už bandymą statyti bažnyčią Alfavakerio kaime, balandžio 23 d. vakare jie ėmė deginti pastatus.
Balandžio 24 d. koptų ortodoksų vyskupas Anba Macarius (Anba Makarijus) savo oficialioje „Twitter“ paskyroje rašė, kad Egipto saugumo pajėgos „suvaldė situaciją, suėmė kurstytojus ir kaltininkus“, o vyriausybė „išmokės kompensacijas nukentėjusiems ir patrauks kaltininkus atsakomybėn“.
Pažymėjęs, kad kaime dabar viešpatauja ramybė, jis pridūrė: „Tegul Dievas saugo mūsų brangią šalį Egiptą nuo bet kokios žalos.“
Krikščionybė Egipte atsirado nuo pat tikėjimo ištakų, o beveik 10 proc. iš 111 mln. šalies gyventojų yra krikščionys. Dauguma Egipto krikščionių priklauso Koptų Stačiatikių Bažnyčiai, apie 2,5 proc. – Koptų Katalikų Bažnyčiai ir kitoms atskiroms bažnyčioms.
Krikščionys sudaro didžiausią Egipto mažumą, o minėtas vyskupas vadovauja Minjos provincijos koptų krikščionims, kur jų gyvena maždaug trečdalis. Prieš daugiau nei 10 metų jis vos išgyveno pasikėsinimą nužudyti.
Organizacija „Open Doors“, stebinti krikščionių persekiojimą, Egiptą priskyrė 38 vietai pavojingiausių krikščionims šalių pasaulyje sąraše.
2016 m. gruodžio mėn. teroristas susprogdino bombą, nužudydamas save ir 189 maldininkus Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje, o daugiau kaip 400 žmonių buvo sužeisti.
2017 m. „Islamo valstybės“ teroristai susprogdino dvi koptų ortodoksų bažnyčias, žuvo daugiau kaip 40 žmonių.
2018 m. septynis krikščionis nužudė musulmonų teroristai, užpuolę piligrimus vežusį autobusą.