REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Mokslininkai pristatė naujus išradimus JT ir perspėjo apie jų poveikį žmonijai

ŠaltinisLAIKMETIS

Spalio 21 d. JT Saugumo Tarybos nariai susirinko į JT būstinę Niujorke, kad išnagrinėtų pasaulio saugumo klausimą ir naujųjų technologijų poveikį jam, teigiama JT pranešime.

Neurochirurgė Jocelyn Bloch (Žoselin Bloš) ir neurologas Grégoire’as Courtinas (Greguaras Kurtenas) susirinkusiesiems pristatė savo kūrinį, leidžiantį žmonėms, patyrusiems nugaros smegenų traumas, dėl kurių jie atsisėdo į neįgaliojo vežimėlį, vėl atsistoti ant kojų.

Mokslininkų sukurtas „skaitmeninis tiltas tarp galvos ir nugaros smegenų“ padės pacientams, kurių pažeista nugaros smegenų dalis, atsakinga už kojų funkciją, valdyti apatines galūnes.

Minčių galia paremtas kūrinys gali būti panaudotas ir kariniais tikslais, o tai kelia nerimą ne tik mokslininkams, bet ir JT Saugumo Tarybos nariams.

Profesorius G. Courtinas pažymėjo, kad per ateinančius 10 metų šiais pasiekimais galės naudotis sunkių traumų eismo įvykiuose patyrusios aukos, sužeidimų patyrę kariškiai, taip pat traumas patyrę sportininkai.

„Žinoma, šios naujovės taip pat kelia etinių ir saugumo klausimų“, – perspėjo profesorius Courtinas. – „Smegenims suteikėme naują skaitmeninį komunikacijos kanalą, turintį milžiniškas pritaikymo galimybes. Pavyzdžiui, mūsų pacientai savo mintimis gali valdyti droną. Todėl turime numatyti momentą, kai smegenų ir mašinų sąsajų pažanga leis sveikiems žmonėms naudoti šią naują bendravimo formą ne vien gydymo, o net kariniais tikslais“, – sakė mokslininkas.

JT Nusiginklavimo tyrimų instituto (UNIDIR) direktorius Robinas Geissas (Robinas Geissas) priminė susirinkusiesiems, kad šiuolaikiniame pasaulyje inovatyvioms technologijoms būdingas beprecedentiškai trumpas laiko tarpas nuo sukūrimo iki įdiegimo.

„Prireikė pusės amžiaus, kad 1880 m. sukurta elektros tinklų sistema pasiektų 100 mln. namų visame pasaulyje. 2022 m. ChatGPT tą patį rezultatą pasiekė vos per du mėnesius“, – pažymėjo mokslininkas.

JT Saugumo Tarybos nariai padarė išvadą, kad siekiant apsaugoti žmoniją nuo pasekmių, prie kurių gali privesti dirbtinio intelekto naudojimas kariniais tikslais, būtina plėtoti tarptautinį bendradarbiavimą šioje srityje. Sėkmingai veikiant bendradarbiavimo inovatyvių technologijų srityje sistemai, mokslininkai galės įvertinti riziką ir užkirsti kelią pavojingiausiems scenarijams.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte