REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Milijardierė „Canva” įkūrėja: esame tik pinigų saugotojai, dalį jų atiduosime

ŠaltinisALETEIA

„Niekada nesijautėme, kad tai mūsų pinigai, visada jautėme, kad esame tik jų saugotojai”, – sako milijardierė „Canva” įkūrėja Melanie Perkins (Melani Perkins), pasižyminti neįprastu talentu sudėtinga paversti į lengva. Tai ji dar derina su puikiu verslo išmanymu. Kažkada ji išmoko grafinį dizainą ir suprato, kad reikia paprastos dizaino sistemos, kuria ateityje galėtų naudotis kiekvienas.

„Canva” leidžia vartotojams nemokamai kurti grafinį dizainą – nuo socialinės žiniasklaidos pranešimų ir memų iki gyvenimo aprašymų ar profesionalių prezentacijų.

Melanie turto vertinimai svyruoja priklausomai nuo rinkos, tačiau apytiksliai visas jos turtas viršija 5 mlrd. dolerių.

Šį mėnesį „Bloomberg” neseniai paskelbė „žmonių ir idėjų, kurie 2021 m. apibrėžė pasaulinį verslą”, sąrašą. Jame yra daug garsių vardų – tarp jų, žinoma, yra ir M. Perkins.

„Canva” pradžia – universitete

34 metų moteris yra gimusi Perte, Australijoje, kur mokėsi katalikiškoje mokykloje, o šiandien gyvena Sidnėjuje.

Žurnalistams ji pasakojo, kad idėja kilo pastebėjus poreikį. „Irish Tech News” jauna moteris pasakojo:

„Canva” kelionė prasidėjo 2007 m., kai studijavau Vakarų Australijos universitete. Tuo metu mokiau studentus naudotis tokiomis programomis kaip „InDesign” ir „Photoshop”. Studentams atrodė, kad šias programas sunku išmokti, o dar sunkiau jomis naudotis. Įsivaizdavau, kad dizaino ateitis bus visiškai kitokia. Jis būtų internetinis, paremtas bendradarbiavimu ir labai paprastas.

Perkins kilo mintis žengti kitą žingsnį ir sukurti puikų naują produktą. Tuo metu tai buvo tik svajonė; ji ir Klifas Obrechtas (Klifas Obrechas), kitas bendrovės įkūrėjas, tuo metu buvo tik universiteto studentai, neturintys jokio finansavimo ir techninių ar verslumo žinių, reikalingų produktui ir bendrovei sukurti.

Tačiau Melanie ir jos tuometinis draugas ir bendramokslis (dabar vyras) turėjo ryžto. Jie ėmėsi ryžto ir sukūrė savo pirmąją dizaino startuolį „Fusion Books”. Tai buvo paprasta internetinė platforma, skirta vidurinių mokyklų metiniams žurnalams kurti. Sėkmingas projektas isuteikė jiems sparnus kitam žingsniui – „Canva”.

Sėkmės receptas

Tačiau jiems reikėjo finansavimo. Milijardierė žurnalistams pasakojo toliau:

„Verslininkams veiklos pradžioje visada tenka susidurti su daugybe atmetimo atvejų. Tačiau kiekvieną kartą, kai sulaukdavome sudėtingo klausimo ar priežasties, kodėl žmonės neinvestuos, susitelkdavome į tai, ką galime pakeisti. (…) Reikia tiesiog nesustoti. Įprasta, kad po šimtojo, aštuoniasdešimtojo ar net dvidešimtojo „ne” reikėtų sustoti, bet jūs tiesiog turite atkakliai dirbti.

Svarbiausias asmuo, padėjęs pradėti „Canvas” veiklą, buvo buvęs „Google” darbuotojas Cameronas Adamsas (Kameronas Adamsas), kuris suteikė jiems reikalingų techninių žinių.

M. Perkins su vyru Klifu, su kuriuo kartu studijavo, kartu dirba „Canva”. Tačiau nei jis, nei ji nemano, kad sukaupė turtus tik sau. Jie sako, kad savo pinigais nori padaryti kuo daugiau gero žmonėms.

„Milijardai ir milijardai dolerių yra daugiau, nei kam nors reikia per visą gyvenimą”, – sakė ji laikraščiui „Sydney Morning Herald”. „Mes tikrai jaučiame, kad tai didžiulė atsakomybė, kuri mus labai slegia, ir apie tai, kaip padaryti kuo daugiau gero, daug galvojame”, – sakė jie interviu metu.

Jaudina nelygybė

Be to, kad pora stengiasi daryti gera savo verslu (apie tai paaiškinta „Canva” svetainėje paskelbtame pranešime), jie planuoja didžiąją dalį savo turto paaukoti žmonėms, kuriems reikia pagalbos. Jie savo aiškina svetainėje:

„Tai, kas mus labai jaudina, yra nelygybė. Yra 711 milijonų žmonių, gyvenančių itin dideliame skurde už mažiau nei 1,90 JAV dolerio per dieną, o tai reiškia, kad jiems tenka priimti itin sunkius sprendimus tarp pagrindinių žmogiškųjų poreikių sau ir savo šeimoms”.

Nors yra daugybė būdų, kaip spręsti šią problemą, „Canva” įkūrėjai nusprendė bendradarbiauti su „GiveDirectly” ir aukoti tiesiogiai skurstantiems žmonėms, o tai „jiems nusipirkti tai, ko jiems reikia, ir turėti pastovų bei nuspėjamą pajamų šaltinį, kuris leidžia jiems investuoti į save ir savo vaikus”.

Pagal bandomąją programą bus paskirstyta 10 mln. dolerių skurstantiems žmonėms Pietų Afrikoje, „naudojant mobiliuosius mokėjimus, kad pasiektų tuos, kuriems reikia pagalbos”.

Tai atspindi poros požiūrį į savo turtą: „Keistas jausmas, kai žmonės mus vadina „milijardieriais”, nes niekada nejautėme, kad tai mūsų pinigai, visada jautėme, kad esame tik jų saugotojai”, – sako M. Perkins.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte