„MG grupės, anksčiau besivadinusios „MG Baltic“, politinės korupcijos byloje paskyrus atsarginį teisėją, ji Apeliaciniame teisme bus nagrinėjama iš naujo.
Antradienį teismas po beveik dviejų mėnesių pertraukos surengė trečią posėdį šioje byloje, o į posėdžių salę įžengė jau keturi teisėjai.
Iki tol bylą nagrinėjo teisėjų kolegija, susidedanti iš pirmininko ir pranešėjo Albino Bielskio, teisėjų Lino Šiukštos ir Evaldo Gražio.
„Atsarginis teisėjas Gintaras Pečiulis byloje paskirtas. Iš naujo byla bus nagrinėjama, nes atsarginis teisėjas dalyvauja nuo jos pradžios, bus padarytas pranešimas apie bylos esmę“, – per posėdį pranešė teisėjas A. Bielskis.
Iki tol planuoti posėdžiai lapkritį ir gruodį nevyko dėl jo teisėto nebuvimo darbe.
Prieš tai spalį vykusiame posėdyje kolegijos pirmininkas teisėjas A. Bielskis pristatė, kokie kaltinimai buvo pareikšti Raimondui Kurlianskiui, Eligijui Masiuliui, Šarūnui Gustainiui, Gintarui Steponavičiui, koncernui „MG grupei“, Liberalų sąjūdžiui ir Darbo partijai ir kokį sprendimą dėl šių asmenų priėmė Vilniaus apygardos teismas.
Byloje iš viso gauti keturi skundai – visus kaltinamuosius išteisinusį nuosprendį apskundė Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Justas Laucius, jis prašo žemesnės instancijos nuosprendį panaikinti ir išteisintuosius pripažinti kaltais bei skirti bausmes.
Du skundus pateikė buvusio koncerno viceprezidento R. Kurlianskio advokatai – Simonas Slapšinskas ir Giedrius Danėlius, nuosprendį apskundė ir buvusio liberalų lyderio E. Masiulio advokatas Ruslanas Boiko.
Išteisintųjų advokatai ginčija žvalgybos duomenų teisėtumą, prašo juos pripažinti netinkamais
Išteisintųjų advokatai ginčija žvalgybos duomenų teisėtumą, prašo juos pripažinti netinkamais, o G. Danėlius Apeliacinio teismo prašo kreiptis į Konstitucinį Teismą išaiškinimo, ar Žvalgybos įstatymas, pagal kurį surinkta tam tikra dalis byloje gautų duomenų, atitinka Konstituciją.
Balandžio 19 dieną Vilniaus apygardos teismas išteisino visus kaltinamuosius „MG grupės“ politinės korupcijos byloje.
R. Kurlianskis kaltintas kelių politikų papirkimu ir prekyba poveikiu, siekiant koncernui naudingų sprendimų priėmimo.
Kyšininkavimu byloje kaltinti buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis E. Masiulis, buvęs šios partijos narys Š. Gustainis ir parlamentaras, Darbo partijos frakcijos narys Vytautas Gapšys.
Eksliberalas Gintaras Steponavičius kaltintas piktnaudžiavimu, nesant kyšininkavimo požymių.
Teismas taip pat išteisino kaip juridinius asmenis kaltintus „MG grupę“, Liberalų sąjūdį ir Darbo partiją.
Jie išteisinti kaip nepadarę veiksmų, turinčių nusikalstamos veikos požymių.
Anot Vilniaus apygardos teismo teisėjų, surinktų įrodymų nepakanka įrodyti, jog E. Masiulis paėmė pinigus už veikimą „MG grupės“ interesais.
Pirmosios instancijos teismas padarė išvadą, kad 2016 metų gegužės 10 dieną R. Kurlianskio perduoti pinigai E. Masiuliui yra paskola, o alkoholio butelis – dovana, bet ne kyšis.
Prokuroras J. Laucius su tokia pirmosios instancijos teismo išvada nesutinka. Anot jo, pinigai – 106 tūkst. 200 eurų – buvęs kyšis, o dalis verslininko prašymų įvykdyta.
Prokuroro teigimu, E. Masiulio ranka parašytas ir po keturių mėnesių nuo įvykio teisėsaugai pateiktas raštelis dėl paskolos neturi jokios teisinės reikšmės ir yra gauto kyšio maskavimo priemonė.
Pinigus R. Kurlianskis perdavė E. Masiuliui savo automobilyje, pinigai buvo dėžutėje su alkoholio buteliu, įdėtoje į maišelį. Anot prokuratūros pranešimo, tai būdinga kyšio, o ne legalios paskolos perdavimui.
Prokuroro teigimu, vertindamas kitų kaltinamųjų kaltę teismas padarė teisės taikymo klaidą.