Meksikos Aukščiausiasis teismas patvirtino, kad teisė pasikeisti amžių gimimo liudijime yra „fundamentali žmogaus identiteto teisė“. Konservatyvūs politiniai komentatoriai tokius sprendimus vadina dar viena genderistinės politikos pergale.
Teismo sprendimu Meksikos Konstitucija pripažįsta asmens teisę į identitetą, todėl identitetą apibrėžiantis gimimo liudijimo dokumentas gali būti keičiamas, nes identitetas yra kur kas platesnė sąvoka nei „biologinė tikrovė“. Anot teismo identitetas yra kintantis reiškinys, o asmeniui turi būti palikta teisė viešai savo identitetą pristatyti visuomenei, nesudarant tam papildomų kliūčių. Taip pat pabrėžiama, kad tokie dokumentai gali būti keičiami tol, kol jie nepažeidžia trečiųjų šalių interesų.
Anot sprendimą kritikavusių teisininkų, toks sprendimas yra gender ideologijos pasekmė, kuri teigia, jog asmens identitetas bei lytiškumas yra nuolat kintantis ir negali būti „įrėmintas“ bei paremtas objektyviais biologiniais faktais.
Galime laisvai vardą pasikeisti, lytį, tai kodėl aš negaliu pasikeisti savo amžiaus?
Šis sprendimas tampa svarbiu posūkiu pasaulinėje teismų praktikoje, kalbant apie „amžiaus identiteto klausimus“. Dar 2018 Olandijos teismas atmetė tuomet politiniu provokatoriumi pavadinto Emile Ratelband (Emilio Ratelbando) bylą, kurioje 69-erių vyriškis siekė būti pripažintu dvidešimčia metų jaunesniu.
E. Ratelbandas teismui sakė, kad jo amžius yra didžiulis trukdis tiek jo profesinėje veikloje, tiek galimybėje susitikinėti su kitais. „Šiais laikais Europoje ir Amerikoje visi esame laisvi žmonės. Galime laisvai vardą pasikeisti, lytį, tai kodėl aš negaliu pasikeisti savo amžiaus? Aš jaučiuosi, lyg būčiau 40 ar bent 45-erių metų,” – teisėjui tada sakė E. Ratelbandas.