REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Lietuvos Raudonasis Kryžius pristato NVO neformaliojo švietimo akademiją

Didžiausią savanorių bazę šalyje turintis Lietuvos Raudonasis Kryžius (LRK) startuoja su pirmąja ir analogų neturinčia NVO neformaliojo švietimo akademija Baltijos šalyse – „LRK Akademija“. Ji skirta ugdyti bei stiprinti svarbiausias žmogaus profesines ir asmenines kompetencijas.

„Per pastaruosius keletą metų subūrėme 13 tūkstančių savanorių bazę šalyje. Šie žmonės aukoja savo asmeninį laiką su šeima, poilsį, hobius tam, kad padėtų kitam. Tačiau suprantame, jog vien tik suburti keliolikos tūkstančių asmenų bazę nepakanka. Augant savanorių skaičiui, atsiranda ir tam tikrų kompetencijų, tokių kaip komandos valdymo, komunikacijos ir kitų, poreikis. Jei norime būti pasirengę padėti, būtina nuolat ugdyti jų įgūdžius. Norime, kad savanoriai ne tik jaustų prasmę savo veikloje ir dalintųsi gėriu su kitais, bet ir patys įgytų tiek humanitariniame, tiek profesiniame ir bendruomeniniame gyvenime reikalingų lyderio kompetencijų“, – akademijos atidarymo renginyje spalio 6 d. pasakojo LRK vadovė Kristina Meidė.

Anot jos, iki šiol Lietuvoje savanoriams buvo siūlomi tik pavieniai, į tam tikrą problemą orientuoti mokymai. Tačiau vidinis organizacijos savijautos tyrimas atskleidė, jog savanoriams svarbu įgyti įvairesnių įgūdžių – psichologinių, lyderystės, kūrybiškumo.

„Matydami kompleksinių mokymų poreikį, turėdami realios patirties sprendžiant krizes bei konfliktus, tvirtą tarptautinį organizacijos užnugarį ir ilgametę mokymų patirtį, „LRK Akademijoje“ koncentruojamės į penkias esmines temas, reikalingas šiuolaikiniam žmogui. Tai – sprendimų priėmimas, planavimas, kūrybiškumas, komunikacija ir emocinės kompetencijos. O svarbiausia, šiuos įgūdžius padedame gilinti keliais lygmenimis – stiprinant save, kaip asmenį, gilinantis į save, kaip komandos narį ir mokantis vesti komandą lyderio pozicijoje“, – toliau dėsto K. Meidė.

Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Martynas Šiurkus atidarymo renginyje pažymėjo, kad savanoriai yra Lietuvos gerovės pagrindas, užtikrinantis valstybės tvarų judėjimą pirmyn:

„Kūrybingas, atsakingas, jautrus, bendruomeniškas ir atsakomybės nebijantis savanoris yra visų mūsų siekiamybė ir superherojus. Būtent šios savybės padeda spręsti kilusius iššūkius. Šimtai tūkstančių lietuvių sulaukė pagalbos pandemijos metu, dešimtys tūkstančių ukrainiečių šiandien rado saugų prieglobstį Lietuvoje taip pat dėka savanorių. Krizių akivaizdoje jaučiame pilietinio dalyvavimo pakylimą, tačiau nemažiau svarbu užtikrinti pastovų veikimą ir nuolatinį kompetencijų ugdymą, kad visuomenės gerovė nebūtų prioritetas tik ištikus krizei.“

Akademiją atvers ir visuomenei

Šį rudenį į pirmąjį devynių mėnesių trukmės mokymosi ciklą, pavadintą „Savanorystės Akademija“, LRK pakvietė visus savo savanorius. Kaip teigia „LRK Akademijos“ vadovė Rūta Pučaitė, toks sprendimas priimtas norint motyvuoti organizacijai priklausiančius narius:

„Mūsų savanoriai – didžiausias LRK turtas, vieni pirmųjų stojantys į priešakines eiles ištikus krizei. Tačiau jiems kyla ir įvairiausių iššūkių – susidūrimas su jautriomis istorijomis, žmonėmis, patiriančiais neigiamas streso pasekmes, kaltės ar beviltiškumo jausmas, kad veiksmai, kurių ėmėsi, buvo nepakankami bei kita. Todėl pirmiausia norėjome suteikti galimybę mūsų savanoriams gilinti reikiamus įgūdžius ir mokytis iš geriausių savo srities profesionalų. O tuomet praktiškai pritaikyti įgautas žinias įsitraukiant į LRK veiklą bei užtikrinant visapusišką organizacijos funkcijų įgyvendinimą.“

R. Pučaitė pažymi, kad rugsėjį startavusioje „Savanorystės Akademijoje“ mokysis šimtas savanorių. Dar 75 dalyviai žinias gilino metų pradžioje surengtoje pilotinėje „Pavasario Akademijoje“. Tačiau jau kitąmet bus siekiama „LRK Akademijos“ duris atverti visuomenei.

„Akademijoje suteikiamos žinios svarbios ne tik savanoriaujant. Tai yra stiprios mūsų visuomenės, šalies pagrindas. Nors Lietuvoje vis labiau populiarėja trumpalaikės savanorystės – pagalba krizės akivaizdoje, gerumo akcijos ir kitos, ilgalaikių savanorysčių kultūra dar tik formuojasi. Todėl akademijos tikslas – padėti gyventojams įgyti būtiniausių asmeninių ir profesinių kompetencijų, kurios įgalins juos spręsti valstybei svarbias problemas. Taip pat jaučiame, kad turime sukaupę pakankamai patirties ir gerųjų praktikų, kuriomis galime pasidalinti ne tik su visuomene, bet ir su kitomis nevyriausybinėmis organizacijomis bei verslu. Norime tapti pavyzdžiu ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, kur tokių akademijų taip pat dar nėra“, – teigia R. Pučaitė.

Prie pirmojo mokymų ciklo prisijungė ir 16 savaitgalių savo žiniomis su savanoriais dalinsis tokie profesionalai kaip organizacijų ugdymo ir psichologijos ekspertė Rima Vanagė, vadovavimo bei lyderystės ekspertas Andrius Janiukštis, komunikacijos ekspertė Lina Venskaitytė, socialinės ir kognityvinės inžinerijos ekspertas Darius Remeika bei asmeninio prekės ženklo konsultantė Guoda Sakalauskienė.

„LRK Akademijoje“ besimokantiems savanoriams Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje patalpas neatlygintinai suteikia SMK Aukštoji mokykla.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte