Lenkija, Lietuva ir Latvija gali kartu nuspręsti uždaryti sienas su Baltarusija, jei Baltarusijos pasienyje įvyks incidentų, susijusių su “Wagner Group”, ketvirtadienį pranešė Lenkijos vidaus reikalų ministras Mariuszas Kamińskis.
Lenkijos ministras neatmetė galimybės, kad “jei šalys nuspręs, kad tai yra teisingas atsakas, tai lems visišką Baltarusijos izoliaciją”.
Liepos 19 d. Lenkija nusprendė perkelti karinius dalinius į rytus po to, kai “Wagner” samdiniai pradėjo rengti Baltarusijos specialiąsias pajėgas už kelių kilometrų nuo jos sienos. Po dviejų dienų Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas apkaltino Lenkiją teritorinėmis ambicijomis buvusioje Sovietų Sąjungoje ir pareiškė, kad bet kokia agresija prieš Baltarusiją bus laikoma išpuoliu prieš Rusiją.
A. Lukašenka esą “pajuokavo”, kad A. Prigožino žmonės jam kelia stresą kalbėdami apie “keliones į Varšuvą ir Žešuvą”
Po nesėkmingo Prigožino samdinių žygio į Maskvą, kuriuo siekta nuversti gynybos ministrą Sergejų Šoigu ir generalinio štabo viršininką Valerijų Gerasimovą, “Vagnerio grupei” buvo suteikta galimybė persikelti į Baltarusiją, dėl kurios derėjosi su Baltarusijos valdovu Aleksandru Lukašenka. Mažiausiai keli tūkstančiai samdinių Baltarusijoje rengia teritorinės gynybos mokymus tam tikriems kariuomenės daliniams.
Pokalbyje su V. Putinu A. Lukašenka esą “pajuokavo”, kad A. Prigožino žmonės jam kelia stresą kalbėdami apie “keliones į Varšuvą ir Žešuvą”. Lenkija, kuri neigia bet kokias Baltarusijos teritorines ambicijas, yra svarbi priebėga A. Lukašenkos oponentams, o Varšuva po 2022 m. Rusijos invazijos į Ukrainą tapo viena aršiausių Kijevo rėmėjų.
Dėl pablogėjusių abiejų šalių santykių nuo vasario mėn. ribojamas eismas keliais tarp Lenkijos ir Baltarusijos. Lenkija taip pat apkaltino Baltarusiją dirbtinai provokuojant migracijos krizę pasienyje, stumiant per sieną žmonių iš Artimųjų Rytų ir Afrikos antplūdį. Baltarusija tai neigė.