Krikščionė motina ir jos šeima šiaurės Indijoje patyrė išpuolių ir grasinimų po to, kai ji ir dar keli asmenys buvo suimti per sūnaus gimtadienio šventę dėl melagingų kaltinimų apgaulingu atsivertimu, kaip pasakojo jos vyras.
„Mūsų gyvenimas virto tikru pragaru, nes kiekvieną dieną stengiamės išgyventi su savo 7 metų sūnumi, – „Morning Star News” sakė Mahendra Kumaras. – Kasdien susiduriame su grasinimais ir nežinome, kas bus rytoj”.
M. Kumaro žmona Indrakla buvo viena iš šešių moterų, iš kurių keturios buvo krikščionės, suimtų liepos 30 d. Utar Pradešo valstijoje, pagal hinduistų ekstremistų organizacijos „Vishwa Hindu Parishad” (liet. Pasaulinė hinduistų taryba) narių skundą dėl kaltinimų apgaulingu atsivertimu.
„Po to, kai pateikėme priešpriešinį skundą dėl persekiojimo ir išpuolių, su kuriais susidūrėme, į mus buvo pasikėsinta dar keletą kartų”, – „Morning Star News” sakė Indrakla.
Šešios moterys buvo suimtos, kai hinduistų ekstremistai įsiveržė į liepos 30 d. Bišunpuros kaime vykusią poros vienintelio sūnaus gimtadienio šventę, kaltindami krikščionis, kad šie gimtadienį naudoja kaip priedangą apgaulingai atversti žmones į krikščionybę. Sulaikytieji daugiau nei mėnesį praleido kalėjime, kol buvo paleisti už užstatą.
Nuo to laiko du kartus užpuolikai tyčia įsirėžė automobiliu į M. Kumarą, kai jis su sūnumi važiavo motociklu, o šeima sulaukė kelių grasinimų, sakė jis.
Indrakla buvo paleista už užstatą, o šeima nusprendė negrįžti į nuomojamą namą, sužinojusi, kad hinduistų ekstremistai planuoja juos užpulti.
Už priverstinį atsivertimą baudžiama laisvės atėmimu nuo vienerių iki penkerių metų ir minimalia 181 eurų (15 tūkst. rupijų) bauda, o už nepilnamečių ir moterų, priklausančių kastų ir genčių bendruomenei, – nuo trejų iki dešimties metų laisvės atėmimo.
„Realybė yra tokia, kad prisidengus kaltinimu dėl priverstinio atsivertimo, žmonės tampa dešiniųjų fanatikų organizacijų, kurias remia vyriausybė, taikiniu, kad įgytų populiarumo ar politinės naudos”, – vietos žiniasklaidai „The Wire” sakė moterims atstovaujantis advokatas.
2022 m. krikščionis remiančios organizacijos „Open Doors” sudarytame pasaulio šalių, kuriose sunkiausia būti krikščionimi, sąraše Indija, kaip ir 2021 m., užėmė 10 vietą. 2013 m. šalis buvo 31-oje vietoje, tačiau atėjus į valdžią dabartiniam premjerui Narendrai Modžiui, krikščionių padėtis šalyje pablogėjo.