Iš viešai paskelbtos informacijos tapo žinoma, kad Kauno Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje š. m. gruodžio 12 d. vyko bendruomenės bendrystės vakaras, kuris per advento laikotarpį yra neatsiejama liturginė veikla, vykstanti šalia Šv. Mišių.
Į šį vakarą atvyko Seimo TS-LKD frakcijos narė Jurgita Sejonienė. Tačiau, sprendžiant iš gautos informacijos, atėjo vedina ne bendrystės ar adventinio susitaikymo tikslų, bet tam, kad šią liturginę veiklą sustabdytų. Pagal žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją žinoma, kad ji iš liturginio vakaro organizatorių pareikalavo dokumentų, vakaro dalyviams pareiškė, kad niekas negali į patalpas patekti be galimybių paso, demonstratyviai filmavo kiekvieną į vidų patenkantį asmenį.
Jeigu ši informacija teisinga, Seimo narė Jurgita Sejonienė grubiai viršijo LR Seimo nariui Konstitucijoje suteiktus įgaliojimus, ji taip pat galimai pažeidė Lietuvos Respublikos ir Šventojo Sosto sutartį, kurios 1 str. 1 punkte sakoma, kad Lietuvos Respublika ir Šventasis Sostas sutinka, jog tiek Katalikų Bažnyčia, tiek Valstybė yra nepriklausomos bei autonomiškos kiekviena savo srityje.
Seimo narė Jurgita Sejonienė grubiai viršijo LR Seimo nariui Konstitucijoje suteiktus įgaliojimus
Šis punktas aiškiai reiškia, kad Katalikų Bažnyčia savo srityje, kiek tai susiję su jos bažnyčiomis ir jose organizuojamais sielovadiniais renginiais, yra autonominė nuo Valstybės. Šios sutarties 4 str. reglamentuoja, kad Lietuvos Respublika pripažįsta Katalikų Bažnyčios ir jos bendruomenių laisvę viešai atlikti apeigas, organizuotis, mokyti ir teikti sielovadinę pagalbą tikintiesiems ir pripažįsta visišką Katalikų Bažnyčios kompetenciją jos srityje. Taigi, absoliučiai visi klausimai, kurie susiję su Romos katalikų apeigomis, jos bendruomenių renginiais, yra visiška Katalikų Bažnyčios kompetencija.
Jeigu šie faktai yra teisingi, tai toks Seimo narės elgesys rodo didelę jos nepagarbą Lietuvos krikščioniškai bendruomenei ir artina mus prie sovietmečiu egzistavusių religijos laisvės suvaržymų. Toks tinkamai neįvertintas LR Seimo nario elgesys gali tapti paskata ir kitiems panašiai elgtis. Seimo TS-LKD frakcijos narė turi teisę į reikšti savo krikščioniškai bendruomenei priešingus įsitikinimus, tačiau tai turi vykdyti nepažeidžiant šalies Konstitucijos.
Todėl prašome LR Statuto numatyta tvarka įvertinti, ar minėta informacija teisinga ir ar LR Seimo narė nepažeidė Konstitucijos, įstatymų ir Seimo statuto.