Šią savaitę Jungtinės Karalystės darbo teismas nagrinės krikščionio socialinio darbuotojo bylą, negavusio darbo už atsisakymą priimti ir skatinti LGBTQ+ teises, rašo „Christian Today”.
45 metų Felixas Ngole per „Touchstone Support” pateikė paraišką dėl psichikos sveikatos priežiūros darbuotojo darbo Veikfildo ligoninėje.
Jam vėliau buvo pasakyta, kad krikščioniški įsitikinimai nesiderina su „Touchstone”, kaip „įtraukaus darbdavio”, nuostatomis.
Taip pat buvo pridurta, kad krikščionis kelia pavojų organizacijos reputacijai, teigia jį ginantis Krikščionių teisės centras (CLC).
„Touchstone” persigalvojo dėl darbuotojo priėmimo po to, kai sužinojo apie F. Ngole 2019 m. svarbią pergalę teisme jo byloje prieš Šefildo universitetą.
Tuomet Teismas nusprendė, kad G. Ngole buvo neteisėtai pašalintas iš universiteto antrosios pakopos socialinio darbo kurso už tai, kad socialinio tinklo „Facebook” įraše homoseksualumą apibūdino kaip nuodėmę.
Informuodama jį apie darbo pasiūlymo atšaukimą, „Touchstone” bendrovė pareiškė, kad „nustatė keletą svarbių susirūpinimą keliančių sričių, susijusių su jo tinkamumu tiek pareigoms, tiek ,Touchstone’ kaip organizacijai”.
Elektroniniame laiške buvo paminėtos krikščionio „labai griežtos pažiūros prieš homoseksualumą ir tos pačios lyties asmenų santuokas, kurios visiškai prieštarauja ,Touchstone’, organizacijos, įsipareigojusios aktyviai propaguoti ir remti LGBTQ+ teises, požiūriui”.
F. Ngole šiuo metu siekia, kad „Touchstone” pakeistų savo įdarbinimo procedūras ir užtikrintų, kad krikščionys nebūtų atmetami kaip darbuotojai.
Kalbėdamas prieš šią savaitę Lydso įdarbinimo tribunole vyksiantį posėdį, P. Ngole sakė, kad neneigs savo tikėjimo vien todėl, kad gautų darbą.
„Priežastys, dėl kurių jie atmetė darbo pasiūlymą, buvo išpuolis prieš mane ir mano tikėjimą. Jie leido suprasti, kad 100 proc. žmonių, kuriems aš padėsiu, bus LGBT, ir kad aš turiu prisiekti ištikimybę LGBT vėliavai ir pamiršti savo krikščioniškus įsitikinimus”, – sako JK krikščionis.
„Negalima leisti darbdaviams šitaip diskriminuoti krikščionių įsitikinimus ir versti asmenis darbo vietoje propaguoti ideologiją, kuri prieštarauja jų sąžinei”, – priduria jis.
„Nebuvo jokios abipusės pagarbos, jokios tolerancijos ir įtraukimo manęs mano įsitikinimų atžvilgiu”, – pabrėžia F. Ngole.
Jo teigimu, darbo negavimas tik dėl to, kad neremiama LGBT ideologija, reiškia tai, jog krikščionys neturi ateities.
„Galite mokytis kiek tik norite, bet neturėsite šansų”, – įspėja F. Ngole.