REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Krikščionė politikė Suomijoje: persekiojimas dėl religinių įsitikinimų yra privilegija

Krikščionė politikė Suomijoje, kuriai gresia šešeri metai kalėjimo už tai, kad pasidalijo savo bibliniais įsitikinimais apie homoseksualumą ir santuoką, sako, kad būti tardomai dėl religinių įsitikinimų yra „didelė privilegija“.

Parlamento narė Päivi Räsänen, kurią policija tardė daugiau nei 13 valandų, buvo apklausta, kaip ji interpretuoja apaštalo Pauliaus laiškus Biblijoje. Kitą pirmadienį politikė stos prieš teismą dėl baudžiamųjų kaltinimų už tai, kad išreiškė savo tikėjimą.

2004 m. ji parašė knygelę apie seksualinę etiką, kurioje aprašoma santuoka tarp vieno vyro ir vienos moters. Ji taip pat išreiškė savo nuomonę 2019 m. radijo laidoje ir socialiniame tinkle „Twitter“ skelbė bažnyčios poziciją šiais klausimu.

„Manau, kad yra didelė privilegija turėti tokias diskusijas su policija“, – sakė Räsänen interviu „Alliance Defending Freedom International“, kuri specializuojasi religijos laisvės bylose ir palaiko 62-ejų Suomijos politikę.

„Per šias valandas ne kartą turėjau galimybę pasakyti policijai Evangelijos žinią, ką Biblija moko apie žmogaus vertę, kad visi žmonės sukurti pagal Dievo paveikslą ir todėl jie visi yra vertingi. Tai buvo tarsi „Biblijos studijų davimas policijai“, – pastebėjo ji.

Räsänen, kuri prieš eidama į politiką dirbo gydytoja ir yra ištekėjusi už pastoriaus, tvirtina, kad tai jaučiasi kaip „sovietiniai laikai“.

Tai buvo tarsi Biblijos studijOs policijai

„Kai dirbau vidaus reikalų ministre ir vadovavau policijai, niekada negalėjau pagalvoti, kad būsiu tardoma ir man bus užduodami tokie klausimai policijos komisariate“, – teigė krikščionių demokratų partijai nuo 2004 m. priklausanti narė.

Ji sakė, kad policija jos taip pat paklausė, ar ji pasirengusi „atsisakyti“ savo įrašų. „Bet aš atsakiau, kad laikysiuos to, kuo tikiu, ir apie šiuos dalykus kalbėsiu bei rašysiu ir ateityje, nes tai yra įsitikinimo, o ne šiaip nuomonės reikalas“, – sakė ji.

Räsänen buvo apkaltinta trimis kaltinimais dėl pareiškimų, išreiškiančių jos įsitikinimus apie žmogaus seksualumą ir santuoką. Evangelikų liuteronų vyskupas Juhana Pohjola buvo apkaltintas už Räsänen knygelės išleidimą.

Suomijos prokurorai nustatė, kad ankstesni Räsänen pareiškimai menkina ir diskriminuoja LGBT asmenis ir kursto netoleranciją bei šmeižtą. Penkių vaikų mama tvirtina, kad jos posakiai yra „teisėti ir neturėtų būti cenzūruojami“.

„Negaliu susitaikyti su tuo, kad savo religinių įsitikinimų išreiškimas gali reikšti įkalinimą“, – sakė Räsänen anksčiau „ADF International“ paskelbtame pranešime. „Nelaikau savęs kalta dėl to, kad kam nors grasinau, šmeižiau ar įžeidžiau. Visi mano teiginiai buvo pagrįsti Biblijos mokymais apie santuoką ir seksualumą“.

Lapkričio mėnesį Pohjola perspėjo, kad jo baudžiamasis persekiojimas iliustruoja, jog „Kristaus Evangelijai iškilo pavojus“. Jos teigimu, prieš ją buvo nesąžiningai panaudoti neapykantos kurstymo įstatymai.

„Negaliu susitaikyti su tuo, kad savo religinių įsitikinimų išreiškimas gali reikšti įkalinimą“

„Kai postmodernizmas pirmą kartą apėmė Vakarų šalis, jo pagrindinė esmė buvo absoliučios tiesos neigimas. Vienintelė tiesa buvo ta, kad jūs turite leisti kiekvienam turėti savo subjektyvią tiesą“, – sakė ji.

„Šis hiperindividualizmas tęsiasi, bet dabar jis turi kitą atspalvį. Jei esate prieš LGBTQ+ ideologiją, vadinamąją įvairovę, lygybę ir įtrauktį, esate ne tik laikomi senamadišku… bet ir atmetami kaip moralinis blogis. Štai kaip generalinė prokurorė supranta savo pareigą – apsaugoti trapius piliečius ir aukas nuo netolerantiškų ir neapykantos kupinų krikščionių.

Šeši JAV Kongreso nariai pasmerkė tokį baudžiamąjį persekiojimą Suomijoje kaip „religijos laisvės pažeidimą“.

Teksaso valstijos atstovo Chipo Roy vadovaujami įstatymų leidėjai paragino JAV Tarptautinės religijos laisvės komisiją apsvarstyti šiuos baudžiamuosius persekiojimus rekomenduodami, kurias šalis JAV valstybės departamentas turėtų įtraukti į specialų šalių, kurios pažeidžia religijos laisvę, sąrašą.

Praėjusią gegužę Ivy League institucijų, tokių kaip Harvardo universitetas, Jeilio universitetas ir Prinstono universitetas, profesoriai buvo tarp teisės mokslininkų, raginusių USCIRF daryti spaudimą Valstybės departamentui, kad šis nubaustų Suomijos generalinį prokurorą už Räsänen baudžiamąjį persekiojimą.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte