Škotijos bažnyčių vadovų koalicija raštu kreipėsi į šalies vyriausybę, ragindama ją persvarstyti planus uždrausti konversijos praktiką.
Bažnyčių vadovai įspėja, kad siūloma formuluotė yra tokia plati, jog kyla pavojus, kad „nekalti krikščionys bus laikomi nusikaltėliais už tai, kad moko to, ko visada mokė”.
Laiške Škotijos lygybės reikalų ministrei Emmai Roddick (Emai Rodik), kurį pasirašė 20 bažnyčių vadovų, teigiama, kad draudimas mokyti krikščioniško požiūrio į lytiškumą ir lytinę tapatybę būtų „labai represyvus” ir pažeistų religijos laisvę.
Škotijos vyriausybė pažadėjo iki metų pabaigos pateikti įstatymo projektą, o artimiausiu metu tikimasi surengti konsultacijas.
Škotijos Bažnyčių vadovai pažymi, kad daugelis „groteskiškų” piktnaudžiavimo atvejų, kuriems taikomas siūlomas draudimas, pavyzdžiui, „korekcinis išprievartavimas” ar elektros šoko „terapija”, jau yra neteisėti, ir teigia, kad Škotijos vyriausybė „labai klystų, jei ortodoksinį krikščionišką mokymą apie lytiškumą ir lytį supriešintų su piktnaudžiavimu”.
„Tačiau konversijos terapijos draudimas toli gražu neapsiribotų prievartos uždraudimu, o kriminalizuotų paprastus krikščionis ir bažnyčios vadovus už tai, kad jie išreiškė pagrindinius ortodoksinius įsitikinimus”, – rašoma laiške.
Jame taip pat rašoma: „Tapimas krikščioniu – per atgailą, t. y. nusigręžimą nuo nuodėmės ir Jėzaus Kristaus priėmimą kaip Viešpaties – paprastai vadinamas atsivertimu. Todėl, vartojant šią krikščionišką ,atsivertimo’ kalbą, siūlomas teisės aktas kėsinasi į pagrindinį pačios krikščionybės principą.
„Tai reiškia, kad bus labai sunku išvengti baudžiamosios atsakomybės už įprastą bažnyčių veiklą ir liudijimą. Iš tiesų, kai kuriems iš tų, kurie ragina uždrausti (konversijos terpiją, – red. past.), atrodo, kad tai yra aiškus tikslas.”