REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Kodėl nesiderina katalikybė ir masonerija

ŠaltinisCNA

Neseniai JAV katalikų naujienų agentūra CNA paskelbė meksikiečio kunigo Eduardo Hayeno (Eduardo Hajeno), savaitraščio „Presencia“ direktoriaus apmąstymus apie masonerijos ir katalikybės santykį. Jis socialiniame tinkle X pabrėžė, kad „katalikų kunigas negali suteikti sakramentinio atleidimo masonui, kuris atlieka išpažintį, tačiau atsisako palikti masoneriją“.

„Kad ir kaip kai kurie masonai primygtinai tvirtintų, jog galima būti kataliku ir priklausyti ložei, iš tikrųjų šios dvi pasaulio ir Dievo vizijos yra nesuderinamos“, – perspėjo jis. Katalikams griežtai draudžiama būti masonais ar priklausyti masonerijai. Pateikiame septynis punktus, kuriuos būtų gerai žinoti, norint nepaklysti dėl šio keblaus klausimo.

Dievo idėja

Kunigas aiškino, kad Dievo idėją „masonams diktuoja protas, o katalikams ją duoda Dievo Apreiškimas Jėzuje Kristuje“.

„Masonams Dievas yra Didysis Visatos Architektas, tačiau jie neigia, kad Jėzus yra gimęs, o ne sukurtas, tos pačios prigimties kaip Tėvas, Dievas iš Dievo, Šviesa iš Šviesos, tikrasis Dievas iš tikrojo Dievo, kuris įsikūnijo ir kalbėjo visiems žmonėms, kad pasiūlytų jiems išganymą“, kaip skelbia Katalikų Bažnyčios Nikėjos tikėjimo išpažinimas.

Reliatyvizmas

Toliau Hayenas įspėja, kad „masonerija sveikina visas religijas, vadovaudamasi reliatyvizmu, o katalikybė reikalauja meilės kupino paklusnumo vieninteliam tikrajam Dievui ir visų įsitikinimų, priešingų Kristaus apreikštam Dievui, atsisakymo“.

Masonų „paslaptys“

Meksikos kunigas taip pat atkreipė dėmesį, kad „masonerija tyrinėja ‚paslaptis‘, kurios atskleidžiamos tik nedaugeliui įšventintųjų, pasiekusių aukštesnį šių mįslių pažinimo lygį. Kita vertus, katalikas žino apie Didįjį slėpinį, kuris buvo paslėptas šimtmečius ir atskleistas laiko pilnatvėje, kai Žodis tapo žmogumi.“

„Šis „Didysis slėpinys“ skirtas ne saujelei pašvęstųjų, bet visai žmonijai: žmogus yra be galo mylimas Dievo ir pašauktas Kristuje dalyvauti tame pačiame dieviškajame gyvenime čia, Žemėje, ir amžinybėje“, – pabrėžia Hayenas.

Brolybė masonerijoje

„Brolybė masonerijoje kildinama iš Prancūzijos revoliucijos idealų: tai bendroji idėja, kad esame broliai vien dėl to, jog priklausome tai pačiai žmonių giminei“, – aiškina meksikiečių kunigas.

„Tačiau būti broliais katalikams pirmiausia reiškia pripažinti brolybės šaltinį, kuris yra Dievas Tėvas, davęs savo Sūnų Jėzų Kristų, kad padarytų mus sūnumis Sūnuje“, kasdien Eucharistijoje atiduodančiam save už mus visus.

Masoniška filantropija ir krikščioniška labdara

Hayenas taip pat pažymėjo, kad „krikščioniškoji labdara skiriasi nuo masoniškos filantropijos. Masonai sako, kad ji grindžiama gėrio darymu, bet kokio gėrio? Jiems nėra jokios moralės, pagrįstos prigimtiniu įstatymu ir Dekalogu. Iš tikrųjų abortų, eutanazijos ir tos pačios lyties asmenų santuokų skatinimas yra masonų įkvėptas. Savo veiksmus jie grindžia moraliniu ir doktrininiu reliatyvizmu“.

Kunigas pabrėžė, kad „katalikams meilę įkvepia Kristaus meilės įsakymas: ‚Naują įsakymą jums duodu, kad mylėtumėte vieni kitus, kaip aš jus mylėjau‘ (Jn 13, 34), o pats Kristus gyvena savo broliuose: ‚Iš tiesų, sakau jums: visa, ką padarėte vienam iš šitų mažiausiųjų mano brolių, man padarėte‘ (Mt 25, 40).“

Ką Katalikų Bažnyčia sako apie masonus?

Kanonų teisės kodekso 1374 kanone nustatyta: „Asmuo, įsteigęs asociaciją, kovojančią prieš Bažnyčią, turi būti nubaustas teisinga bausme; tas, kuris skatina tokią asociaciją arba jai vadovauja, turi būti nubaustas interdiktu.“ Plačiąja prasme interdiktą galima apibrėžti kaip kanoninę bausmę arba cenzūrą, kuri, nors ir nenutraukia bendrystės su Bažnyčia, kaip ekskomunika, tačiau atima iš asmens galimybę priimti sakramentus ar dalyvauti jų apeigose.

1983 m. patvirtinto Kanonų teisės kodekso formuluotė nuo 1917 m. redakcijos skiriasi dviem aspektais: bausmė nėra automatinė ir joje nėra aiškiai paminėta masonerija.

Reaguodamas į tai, tuometinis kardinolas Josephas Ratzingeris, būdamas Vatikano Tikėjimo mokymo kongregacijos – šiandien dikasterijos – prefektas, 1983 m. paskelbė „Deklaraciją dėl masonerijos“. Šiame būsimojo popiežiaus Benedikto XVI tekste pabrėžiama, kad „Bažnyčios neigiamas vertinimas masonų susivienijimų atžvilgiu išlieka nepakitęs, nes jų principai visada buvo laikomi nesuderinamais su Bažnyčios doktrina“.

Todėl „narystė juose ir toliau lieka draudžiama. Tikintieji, įstoję į masonų asociacijas, yra sunkios nuodėmės būklėje ir negali priimti šventosios Komunijos“, – skelbiama tekste.

Naujausias Vatikano dokumentas apie masonus

2023 m. lapkričio 15 d. Vatikanas dar kartą patvirtino, kad katalikai negali priklausyti masonerijai ir jiems draudžiama stoti į ložes dėl jų „nesuderinamumo“ su katalikų doktrina.

Tikėjimo mokymo dikasterija šią deklaraciją paskelbė dokumentu, kurio tekstą, patvirtintą popiežiaus Pranciškaus, pasirašė jos prefektas kardinolas Víctoras Manuelis Fernándezas. Dokumentas buvo paskelbtas atsakant į Filipinų Dumaguete vyskupijos ordinaro Julito Corteso paklausimą, kuris Šventajam Sostui išreiškė susirūpinimą dėl padėties jo vyskupijoje, susidariusios dėl „nuolat didėjančio tikinčiųjų skaičiaus“, stojančių į masoneriją.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte