Balandžio 22 d., šeštadienį, Kaune vyks orientacinis žygis Dievo tarnaičių Adelės Dirsytės ir Elenos Spirgevičiūtės keliais. Jis skirtas šeimoms.
Žygis vyks Kauno mieste, nuo Žaliakalnio iki Senamiesčio. Žygį organizuoja Kauno arkivyskupijos Pašaukimų sielovada.
Adelė Dirsytė (1909 – 1955)
– Kėdainių r. gimusi mokytoja, ateitininkė, kurį laiką darbavosi Lietuvos katalikių moterų draugijoje, dirbo mokytoja mokyklose, gimnazijose.
– Už tikėjimo skleidimą 1946 m. kovą apkaltinta antisovietine veikla, suimta ir 8 mėn. žiauriai tardyta. Galiausiai nuteista 10 metų kalėti Sibiro lageriuose ir dar 5 m. tremties, atimant teisę grįžti į Lietuvą.
– Nors lageriuose dirbo sunkiausius darbus (tiesė geležinkelį, kirto mišką, dirbo statybose ir pan.), buvo marinta badu, bet slapčia mokė kalines melstis, ragino semtis stiprybės iš maldų, o per didžiąsias šventes net parūpindavo Švenčiausiąjį Sakramentą.
– Kalėdama Sibire ji ant beržo tošių užrašė maldaknygę „Marija, gelbėk mus“, kuri iki šiol išleista daugiau kaip 1 mln. egzempliorių tiražu.
– Adelė mirė Chabarovsko krašte (Rusija), tiksli jos palaikų laidojimo vieta nėra žinoma.
– Apdovanota Vyčio Kryžiaus 4-ojo laipsnio ordinu (po mirties – 1999 m.).
Elena Spirgevičiūtė (1924 – 1944)
– Kaune gimusi Elena nuo 1931 m. lankė 15-ąją vid. mokyklą, vėliau mokėsi „Saulės“ mergaičių gimnazijoje, kuruojamoje seserų kazimieriečių.
– Elena kasryt eidama į mokyklą užsukdavo į Mišias Prisikėlimo bažnyčioje, o priėmusi Šv. Komuniją, skubėdavo į mokyklą.
– 1938 m. Elena įstojo į Lietuvos skautų sąjungą.
– 1943 m. ji įstojo į VDU Medicinos fakultetą, svajojo tapti vaikų gydytoja. Vokiečių valdžiai jį uždarius savarankiškai mokėsi vokiečių ir prancūzų kalbų, lankė mokytojų kursus.
– 1944 m. nušauta į namus įsiveržusių vyrų, pasivadinusių policininkais (nes atsisakė tenkinti jų norus). Liudijama, kad prieš pat mirtį ji bandė žegnotis.
– Elenos mama išsaugojo dukters rašytą dienoraštį, kuris buvo platinamas kunigams, tikintiesiems. 2021 m. išleistas E. Spirgevičiūtės dienoraštis „Kai žemė dangų bučiavo“. Dienoraščio originalas iki šių dienų nėra rastas.
– Elenos palaikai perlaidoti Kauno Šv. Antano Paduviečio bažnyčios šventoriuje įrengtoje kapavietėje.
2000 m. pradėtos Adelės ir Elenos beatifikacijos bylos.