Kardinolas biblistas Gianfranco Ravasi mano, kad popiežius Pranciškus gali nuspręsti atsistatydinti, jei susidurs su rimtais sunkumais vykdydamas savo pareigas, rašo italų dienraštis „Corriere della Sera“.
„Manau, kad jis tai padarys. Jei jis susidurs su rimtais sunkumais vykdydamas savo tarnystę, jis priims tokį sprendimą. Jis nuspręs pats, kaip ir turėtų, galbūt paprašys patarimo, bet paskutinis žodis bus jo, pagal jo sąžinę“, – sakė kardinolas.
Pasak Ravasi, pagrindinis popiežiaus Pranciškaus troškimas – kad bent jubiliejiniai metai būtų skirti vilčiai, kurią jis laiko svarbiausiu savo pontifikato momentu.
Kardinolas prisimena, kaip popiežius Benediktas XVI informavo jį apie savo sprendimą atsisakyti sosto likus maždaug dešimčiai dienų iki oficialaus paskelbimo. „Visai paprastai jis man pasakė, kad jo protas dirba gerai, bet kūnas nebegali susitvarkyti. Popiežius turi laikytis įtempto susitikimų ir kelionių grafiko, ir jis jautė, kad nebegali to daryti“, – atskleidė Ravasi.
Kalbėdamas apie dabartinę popiežiaus Pranciškaus būklę, kardinolas pažymėjo, kad, nepaisant amžiaus ir sveikatos iššūkių, pontifikas „ir toliau išlieka unikaliu buvimu planetoje, kaip galbūt tokiu buvo tik Jonas Paulius II“. Ravasi sakė, kad tai ypač atsiskleidė per ilgą ir sunkią Pranciškaus kelionę į Aziją ir Okeaniją, kurią jis atliko rugsėjį, nors turėjo naudotis neįgaliojo vežimėliu.
„Kalbama apie supratimą, kas nutiks ateityje. Pats Pranciškus paaiškino, kad jau pontifikato pradžioje pasirašė atsistatydinimo raštą, kaip kadaise padarė Paulius VI“, – pažymėjo kardinolas.
Ravasi pabrėžė, kad dabartinės popiežiaus sveikatos problemos kyla dėl „struktūrinių sunkumų, darančių įtaką tokiai pagrindinei gyvenimo funkcijai kaip kvėpavimas“. „Vienas dalykas yra kelio sąnarys, bet jei žmogus jaučia, kad visas kūnas patiria sunkumų, tai jau kitas dalykas“, – aiškino jis.
Kardinolas taip pat atkreipė dėmesį į skaidrumą pranešant apie pontifiko sveikatą: „Anksčiau būdavo linkstama slėpti informaciją apie aukščiausius autoritetus, kaip sovietiniuose biuleteniuose, kur sekretorius sirgo peršalimo ligomis, kol mirė. Dabar viskas išsamiai aprašoma: „polimikrobinė infekcija“, „abipusis plaučių uždegimas“. Labai tikslūs požymiai, rodantys neabejotiną pagyvenusio žmogaus silpnumo elementą, nors ir turint omenyje jo gyvybingumą ir gebėjimą reaguoti.“
Pasak Ravasi, internete, ypač amerikiečių interneto svetainėse, yra stipri prieš Bergoglio nukreipta srovė, kuri pasireiškia melagingų naujienų skleidimu. „Egzistuoja stipri poliarizacija. Įtampa tarp priešingų bažnytinių pažiūrų nėra dabartinis reiškinys. Nuo pat pirmųjų krikščionybės amžių tai gana struktūrinis, nuolatinis elementas“, – apibendrino kardinolas.