Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, kad nėra prasmės partijai pareikšti paramą vienam iš kandidatų, nes „valstiečių“ rinkėjai esą ir taip balsuos už dabartinį šalies vadovą.
„Penktadienį turėsime partijos tarybos posėdį, kažkokį sprendimą darysime, bet manau, kad dabar tai nelabai svarbu, nes logiškai mąstant, mūsų rinkėjai net nesikreipiant į juos balsuos už dabartinį prezidentą ir akivaizdu, kad ne už Ingridą Šimonytę“, – BNS pirmadienį sakė R. Karbauskis.
Jo teigimu, Gitanas Nausėda yra LVŽS rinkėjų ir partijos „vertybių pusėje“.
R. Karbauskis gerai vertina „valstiečių“ paremto ir trečioje vietoje likusio Igno Vėgėlės pasirodymą prezidento rinkimuose bei mato jo perspektyvą politikoje, pažymėdamas, kad konkrečių planų dėl Seimo rinkimų kol kas nėra.
„Gautas tikrai didelis palaikymas. (…) „Tą palaikymą linkėčiau konvertuoti į tolimesnį dalyvavimą politikoje, o su kuo ir kaip dalyvaus – dabar nėra jokių sprendimų ir planų. Mes visi šnekamės. Ir jis šnekasi, matyt, su ne viena partija apie galimybes“, – sakė „valstiečių“ lyderis.
Kalbant apie nepavykusį dvigubos pilietybės referendumą, R. Karbauskio manymu, pritrūko politikų agitacijos šiam klausimui.
„Labiausiai stebina, kad dalyvavo tik 7-8 proc. visų užsienyje registruotų Lietuvos piliečių, labai mažai. Reiškia, mūsų valdžia per trejus su puse metų nesugebėjo šnekėtis su Pasaulio lietuvių bendruomene, kad ją suaktyvintų“, – tvirtino LVŽS pirmininkas.
Tuo metu referendumo iniciatorė Dalia Asanavičiūtė pirmadienį vykusioje spaudos konferencijoje pažymėjo, kad didžiausią įtaką sėkmei turi Lietuvoje balsuojančiųjų aktyvumas.
Antrajame Lietuvos prezidento rinkimų ture susitiks daugiau nei 44 proc. balsų surinkęs G. Nausėda ir beveik 20 proc. rinkėjų paramos sulaukusi I. Šimonytė.
Išankstiniais VRK duomenimis, advokatas Ignas Vėgėlė surinko 12,4 proc., partijos „Nemuno aušra“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis – 9,3 proc., medikas E. Vaitkus – per 7,3 proc., teisininkas Dainius Žalimas – 3,5 proc., Darbo partijos lyderis Seimo narys Andrius Mazuronis ir buvęs krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas – po 1,4 proc. balsų
Referendume dėl dvigubos pilietybės dalyvavo 1 mln. 413 tūkst. 288 arba beveik 59 proc. rinkėjų. Iš jų pilietybės pokyčiams pritarė 1 mln. 26 tūkst. 408 arba 74,13 proc. balsavusiųjų, tačiau Konstitucijos pataisai priimti pritrūko apie 166 tūkst. tam pritariančiųjų balsų.
Kad Konstitucijos pataisa dėl pilietybės būtų priimta, už ją privalo balsuoti ne mažiau kaip pusė rinkimų teisę turinčių asmenų. Rinkėjų sąraše šiemet iš viso buvo 2 mln. 385 tūkst. 234 piliečiai, todėl buvo privalu surinkti 1 mln. 192 tūkst. 617 rinkėjų balsų.