Keli Prancūzijos katalikų lyderiai išreiškė solidarumą su šalies žemės ūkio darbuotojais per istorinius protestus, per kuriuos ūkininkai savo traktoriais blokavo pagrindinius kelius netoli Paryžiaus. Taip jie išreiškė savo protestą prieš aplinkosaugos taisykles, mokesčius ir pigaus importo konkurenciją.
Sausio 24 d. pranešime Tarbes’o‑Lurdo (pranc. Tarbes-et-Lourdes) vyskupas Jeanas-Marcas Micas (Žanas Markas Mikas) pareiškė, kad nori „išreikšti visą savo paramą vyskupijos ūkininkams”. Jis paragino visas vyskupijos parapijas ir religines bendruomenes melstis už protesto akcijos dalyvius.
„Žinome, kad ūkininkai yra atsakingi žmonės, jautriai reaguojantys į su klimatu ir aplinka susijusius klausimus. Jie karštai tiki, kad jų kasdienis gyvenimas tapo labai neteisingas ir sunkus”, – rašė vyskupas.
Šartro (pranc. Chartres) vyskupas Philippe’as Christory (Filipas Kristoris) taip pat su atjauta išreiškė Katalikų Bažnyčios palaikymą „visiems tiems, kurie savo gyvenimą skiria žemės dirbimui ir gyvulių auginimui, kad mus išmaitintų”, kaip pranešė „OSV News”.
Norėtume padėkoti ūkininkams, kurie be jokių išlygų atsiduoda šiai nelengvai profesijai, neskaičiuoja valandų, susiduria su nenuspėjamomis oro sąlygomis, negali kontroliuoti pardavimo kainų.
„Lankydamiesi ūkiuose ir žemės ūkio įmonėse susipažinome su kasdiene visų dirbančiųjų veikla. Norėtume padėkoti ūkininkams, kurie be jokių išlygų atsiduoda šiai nelengvai profesijai, neskaičiuoja valandų, susiduria su nenuspėjamomis oro sąlygomis, negali kontroliuoti pardavimo kainų. Suprantame, kokia sunki yra jų kasdienybė ir koks nerimas juos dažnai apima.”
Bordo – visame pasaulyje garsaus vyno gamybos regiono – vyskupas sausio 22 d. pareiškime teigė, kad „Katalikų Bažnyčioje nori skatinti solidarumą ir mainus su sunkumus patiriančiais žmonėmis”.
„Kai kurie vyndariai tyli apie savo padėtį, gėdijasi jos ir galiausiai puola į neviltį. Tačiau jie neša didelį žmogiškąjį turtą ir patirtį. Jų gyvenimas mums yra vertingas! Turime skatinti įsiklausymo, draugystės ir paramos ryšius. Dėkoju šios krizės paliestoms parapijoms ir judėjimams už tai, kad imasi iniciatyvos rengti susitikimus, kuriuose būtų keičiamasi informacija, plėtojama brolystė… Be finansinių ar socialinių procedūrų, reikia priimti žmones, nerimaujančius dėl savo ateities.”
Kiti katalikų vadovai, tarp jų Bretanės vyskupai, savo pareiškimą papildė paminėdami ir žvejus. Jie pasmerkė nesąžiningą konkurenciją, kurią sudaro „produkcija iš užsienio, kur aplinkosaugos standartai nėra privalomi arba jų net nėra”, buvo teigiama vietos žiniasklaidoje.
Internete paskelbtame vaizdo įraše net matyti, kaip kunigas laimina pravažiuojančius ūkininkų traktorius.