Jungtinės Karalystės vyriausybė atkakliai tvirtina, kad „Brexitas“ pasiteisins, nors nauji duomenys parodė, kad praėjus šešeriems metams po to, kai šalis nubalsavo už pasitraukimą iš Europos Sąjungos (ES), imigracijos ir prieglobsčio prašymų skaičiaus lygiai pasiekė rekordą.
Nacionalinės statistikos tarnybos (ONS) duomenimis, per 12 mėnesių iki birželio grynoji migracija į JK, tai yra atvykusiųjų pradėti naują gyvenimą skaičius, atėmus išvykstančiuosius, sudarė 504 000 asmenų – 173 000 asmenų daugiau nei metais anksčiau.
ONS duomenimis, tai lėmė „precedento neturintys“ įvykiai pasaulyje, įskaitant karą Ukrainoje, Afganistano pabėgėlių perkėlimą ir naują vizų išdavimo tvarką Honkonge gyvenantiems JK pasų turėtojams.
Iždo kancleris Jeremy Huntas (Džeremis Hantas) ketvirtadienį pažymėjo, kad dar vienas veiksnys buvo užsienio studentai, atvykstantys į JK po to, kai buvo sušvelninti pandeminio karantino apribojimai.
Šie duomenys gali apsunkinti politines diskusijas dėl imigracijos po to, kai JK nubalsavo už išstojimą iš ES ir pasipriešino laisvam žmonių judėjimui po visą bloką.
Naujos ekonominės prognozės rodo, kad „Brexitas“ suduoda didelį ilgalaikį smūgį JK ekonomikai, o migracijos duomenys pakerta kitą esminį kampanijos už išstojimą iš ES tikslą.
Tačiau J. Huntas teigė, kad abiem atvejais dar per anksti nurašyti „Brexito“ projektą, net ir po to, kai kilo diskusijų dėl žiniasklaidos pranešimo, kuriame remiantis šaltiniu buvo teigiama, kad jis ir ministras pirmininkas Rishi Sunakas (Rišis Sunakas) nori užmegzti glaudesnę „šveicariško stiliaus“ partnerystę su Briuseliu.
J. Huntas, kuris 2016 metais „Brexito“ referendume balsavo už pasilikimą ES, trečiadienį paneigė, kad jis buvo savaitraštyje „The Sunday Times“ pasirodžiusio straipsnio šaltinis.
„Tačiau žmonės supranta, kad jei norime ilgainiui sumažinti migracijos poreikį, turime investuoti į įgūdžius“, – sakė jis „Sky News“.