Jeruzalės krikščionių lyderiai siekia „skubaus dialogo“ su vietos valdžios institucijomis, kad aptartų tolesnę krikščionių apsaugą Šventojoje Žemėje. „Visoje Šventojoje Žemėje krikščionys tapo dažnų ir nuolatinių kraštutinių radikalių grupuočių išpuolių taikiniu“, – sakoma pareiškime, kurį pasirašė 13 Jeruzalės patriarchų ir bažnyčių vadovų.
Per pastarąjį dešimtmetį įvyko daugybė žodinių ir fizinių išpuolių prieš krikščionių dvasininkus ir vandalizmo aktų prieš krikščionių bažnyčias ir šventąsias vietas.
„Tokią taktiką radikalios grupės naudoja sistemingai bandydamos išstumti krikščionių bendruomenę iš Jeruzalės ir kitų Šventosios Žemės vietų“, – sakė jie ir pridūrė, kad radikalios grupės taip pat perka nekilnojamąjį turtą krikščionių kvartale Jeruzalės senamiestyje, siekdamos sumažinti krikščionių buvimą mieste. Vadovai pasiūlė krikščionių kvartale sukurti specialią krikščionių kultūros ir paveldo zoną, panašią į tą, kuri jau sukurta žydų kvartale.
Tokią taktiką radikalios grupės naudoja sistemingai bandydamos išstumti krikščionių bendruomenę iš Jeruzalės ir kitų Šventosios Žemės vietų.
Tokia zona „apsaugotų Jeruzalės senamiesčio krikščionių kvartalo vientisumą ir užtikrintų, kad jo unikalus pobūdis ir paveldas būtų išsaugotas vietos bendruomenės, mūsų nacionalinio gyvenimo ir viso pasaulio gerovei“, – sakė vadovai.
Nors vadovai gyrė Izraelio vyriausybės deklaruojamą įsipareigojimą saugoti krikščionis Šventojoje Žemėje, jie sakė, kad Izraelio, Palestinos ir Jordanijos valdžios pareigūnai turi padaryti daugiau, „kad krikščionių bendruomenė būtų išsaugota kaip neatskiriama vietos bendruomenės dalis“.
valdžios pareigūnai turi padaryti daugiau, kad krikščionių bendruomenė būtų išsaugota kaip neatskiriama vietos bendruomenės dalis.
„Labai neramu, kai šis nacionalinis įsipareigojimas (saugoti krikščionis Šventojoje Žemėje) išduodamas dėl vietos politikų, pareigūnų ir teisėsaugos institucijų nesugebėjimo pažaboti radikalių grupuočių, kurios nuolat gąsdina vietos krikščionis, užpuola kunigus ir dvasininkus, išniekina šventąsias vietas ir bažnyčių turtą, veiklos“, – sakė jie.
Jie taip pat teigė, kad Šventosios Žemės valdžios pareigūnai turi stengtis „užtikrinti, kad nė vienam piliečiui ar institucijai nereikėtų gyventi grasinamiems smurtu ar bauginimu“.