REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Jau 37 šalys pasirašė deklaraciją prieš abortus

Šalių, remiančių dokumentą, kuriame aiškiai teigiama, kad „nėra tarptautinės teisės į abortą”, skaičius vis didėja, nes viso pasaulio valstybės stengiasi įgyvendinti politiką, atitinkančią jų įgaliojimus paversti šeimą visuomenės pagrindu.

Ketvirtadienį Kapitolijuje JAV susirinkę įstatymų leidėjai, už gyvybę pasisakantys aktyvistai ir viso pasaulio vyriausybių atstovai minėjo antrąsias Ženevos konsensuso deklaracijos dėl moterų sveikatos skatinimo ir šeimos stiprinimo, kurioje skelbiama, kad „nėra tarptautinės teisės į abortą”, pasirašymo metines.

Deklaraciją remia Brazilijos, Egipto, Vengrijos, Indonezijos, Ugandos ir JAV vyriausybės. 

Jungtinės Valstijos buvo viena iš beveik trijų dešimčių šalių, kurios 2020 m. spalio 22 d. pirmą kartą pasirašė šį dokumentą, nors vėliau, prezidentui Joe Bidenui (Džo Baidenui) pradėjus eiti pareigas, savo paramą atšaukė.

Ženevos konsensuso deklaraciją yra pasirašiusios šios šalys: Bahreinas, Baltarusija, Beninas, Brazilija, Burkina Fasas, Džibutis, Egiptas, Gvatemala, Gambija, Gruzija, Gvatemala, Haitis, Indonezija, Irakas, Indonezija, Kenija, Kamerūnas, Kenija, Kuveitas, Libija, Nauru, Nigeris, Omanas, Pakistanas, Paragvajus, Lenkija, Kataras, Rusijos Federacija, Saudo Arabija, Senegalas, Pietų Sudanas, Sudanas, Uganda, Jungtiniai Arabų Emyratai, Zambija, Kongas, Kongo, Vengrija.

Dokumento pavadinimas atspindi, kad jis buvo parengtas 2020 m. Pasaulio sveikatos asamblėjoje, kuri turėjo vykti Ženevoje (Šveicarija), bet dėl koronaviruso pandemijos renginį teko organizuoti virtualiai.

Dokumente aiškiai teigiama, kad „šeima yra natūrali ir pagrindinė visuomenės grupinė ląstelė ir turi teisę į visuomenės ir valstybės apsaugą”. Jame taip pat pabrėžiama, kad motinystė ir vaikystė turi teisę į „ypatingą globą ir pagalbą”, teigiama, kad „moterys vaidina lemiamą vaidmenį šeimoje” ir teikia unikalų „indėlį į šeimos gerovę ir visuomenės vystymąsi”.

Ženevos konsensuso deklaracija yra atsakas į viršvalstybinių organizacijų pastangas sukurti tarptautinę žmogaus teisę į abortą. 2019 m. Jungtinės Tautos paskelbė dokumentą, kuriame raginama iki 2030 m. sukurti „visuotinę prieigą prie seksualinės ir reprodukcinės sveikatos ir teisių”.

2019 m. JT deklaracijoje dėl visuotinės sveikatos priežiūros tiesiogiai nevartojamas žodis „abortas”, o vartojamas terminas „seksualinė ir reprodukcinė sveikata”, kuris dažnai vartojamas kaip abortų eufemizmas. Ženevos konsensuso deklaracijoje abortas ir „seksualinė ir reprodukcinė sveikata” laikomos dviem visiškai skirtingomis sąvokomis.

Šių metų pradžioje PSO paragino dekriminalizuoti abortus visame pasaulyje, apibūdindama nėštumo nutraukimą kaip „gyvybę gelbstinčią pagalbą” ir „svarbią sveikatos priežiūros dalį”.

Daugiau.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte