Lenkija turėtų apsvarstyti galimybę įsigyti branduolinį ginklą, interviu sakė Lenkijos ministro pirmininko pavaduotojas ir valdančiosios partijos „Teisė ir teisingumas“ (PiS) lyderis Jarosławas Kaczyńskis (Jarosłavas Kačynskis).
„Kaip pilietis galiu pasakyti, kad norėčiau, kad Lenkija turėtų branduolinį ginklą. Tačiau, kaip atsakingas politikas, turiu įvertinti, kad idėja yra nereali“, – pripažino jis.
Rusijos invazijos į Ukrainą kontekste J. Kaczyńskis atkreipė dėmesį, kad jei Ukrainos kariuomenė ir toliau bus tokia pat efektyvi, kaip ir anksčiau, Kremlius gali būti priverstas sudaryti taiką, o tai bus kompromisas, kuris būtų tikrai ne pagal rusų planus.
sugrįžimas prie kažko panašaus į „Gorbačiovo maniją“ nėra neįmanomas
„Tai gali inicijuoti kažkokį permainų procesą Maskvoje, nors nėra garantijos, kad tokia įvykių eiga būtų naudinga. Raudoni kilimai Vakarams ir sugrįžimas prie kažko panašaus į „Gorbačiovo maniją“ nėra neįmanomas. Tačiau Gorbačiovas pakeitė pasaulinę situaciją taip, kaip jis neketino. Tai yra šių optimistinių scenarijų pagrindas“, – sakė Kaczyńskis.
Lenkijos vicepremjeras pridūrė, kad Rusija patiria didelių nuostolių Ukrainoje, įskaitant ir savo aukštąją vadovybę. Jo manymu, tai įrodo, kad dabartinė situacija neturi akivaizdžių sprendimų.
„Rusai ruošiasi naujam puolimui. Jie atveža dalinius iš įvairių pasaulio kampelių, bet niekas negali pasakyti, ar šios pajėgos ką nors pakeis fronte“, – sakė jis.
Kaczyńskis pažymėjo, kad sunku diagnozuoti tikrąją Ukrainos kariuomenės būklę.
Jis pareiškė, kad „šiam genocidui nebus greitos pabaigos“, ypač todėl, kad pasaulis nesulaukė tinkamo atsako.
Vicepremjeras pareiškė, kad būtina griežtinti sankcijas ir atakuoti tai, kas iš tikrųjų pakenktų Maskvai – jos naftai ir uostams.
„Tačiau Vakarai turi rimtai smogti Rusijai. Tokios sankcijos suveiktų labai greitai. Ne kasdien, bet pakankamai greitai. Nepaisant to, Vokietija ir toliau vetuoja šį klausimą“, – pareiškė jis.