Lenkiją valdančios partijos „Teisė ir Teisingumas“ pirmininkas Jaroslavas Kačynskis pakvietė Italijos dešiniųjų lyderį Matteo Salvinį, taip pat Vengrijos premjerą Viktorą Orbaną ir kitus dešiniųjų jėgų politinius lyderius atvykti kitą mėnesį į Varšuvą, kur bus diskutuojama dėl ES ateities. Pagrindiniais punktais turėtų tapti didesnio suvereniteto siekis ir prigimtinės šeimos gynimo klausimai.
Ši diskusija yra vasarą pasirašytos „Europos reformų“ sutarties rezultatas, praeitą mėnesį Varšuvoje vyko lenkų premjero M. Morawiecki ir Prancūzijos dešiniųjų atstovės Marine Le Pen susitikimas. „Tai bus nauja proga aptarti mūsų ES viziją vykstant įtemptoms diskusijoms tarp Europos Sąjungos institucijų ir šalių narių“, – sakė lenkų europarlamentaras R. Fogiel. Italiijos Ansa žinių tarnyba praneša, kad šis susitikimas bus galimybė aptarti galių balansą su Briuseliu ir Europos sienų gynybą.
Liepą, 15 Europos dešiniųjų lyderių pasirašė deklaraciją, kuria įsipareigojo „bendradarbiauti kuriant tautų Europą, paremtą pagarba kiekvienos šalies tradicijoms, istorijai ir paveldui. Taip pat puoselėjant krikščionišką Europos pamatą, o ne jį griaunant“. Taip pat deklaracijoje nurodoma, jog pasirašiusieji smerkia „pavojingus bandymus kurti ES supervalstybę, primesti ideologijos monopolį ir invazinę socialinę inžineriją šalims narėms“. Deklaracijos siekis yra tiksliau apibrėžti bei apriboti ES institucijų kompetencijas bei galias, pabrėžiant šalių konstitucinės teisės viršenybę prieš ES teisę.
Žiniasklaidoje vis dar spėliojama ar tokia deklaracija reiškia naujos politinės partijos Europos parlamente steigimą. Anksčiau Lenkijos valdantieji šalindavosi M. Le Pen, dėl šio politikės pataikavimo Kremliui, visgi šiemet lenkų nusistatymas Prancūzijos dešiniųjų atžvilgiu sušvelnėjo. Po susitikimo Briuselyje su Marine Le Pen lenkų premjeras teigė, jog „abi šalys turi daugybė klausimų, ties kuriais gali sutarti“.