Turkijos vyriausybė paskelbė septynių dienų gedulą dėl žemės drebėjimo tragedijos. Šalinant griuvėsius Turkijoje ir Sirijoje aukų skaičius nuolat auga. Tuo tarpu Italijos vyskupai pažadėjo 500 tūkst. eurų paramą nukentėjusiesiems abiejose šalyse.
Italija gedi su Turkija
Vyskupai pažymėjo, kad Sirijoje „žemės drebėjimas palietė šalį, kuri ir taip jau yra draskoma karo ir kurioje daugiau kaip 80 proc. gyventojų gyvena skurde”.
Bolonijos arkivyskupas ir Italijos vyskupų konferencijos pirmininkas kardinolas Matteo Zuppi (Matėjus Dzupis) nusiuntė žinią nuo žemės drebėjimo nukentėjusiems žmonėms: „Italijos Bažnyčios vardu, – sakė jis, – reiškiu gilią užuojautą ir artumą šio tragiško įvykio ištiktiems gyventojams, užtikrindamas maldas už aukas, jų šeimas ir sužeistuosius.”
Jis taip pat išreiškė viltį, kad „tarptautinio solidarumo mechanizmas bus nedelsiant paleistas, kad būtų užtikrintas greitas atstatymas”.
Didžiulis žuvusiųjų skaičius
Žmonių, žuvusių per galingus žemės drebėjimus Turkijoje ir Sirijoje skaičius trečiadienį viršijo 8,3 tūkstančio, o žmogiškąją nelaimės kainą taip pat parodė širdį veriančios scenos, kaip iš po griuvėsių ištraukiamas gyvas kūdikis ar kaip palūžęs tėvas laiko savo žuvusios dukters ranką.
Dvi dienas ir naktis po pirmojo, 7,8 balo žemės drebėjimo spontaniškai susiformavusi gelbėtojų armija keliuose miestuose abipus šalių sienos esant minusinei oro temperatūrai ieškojo po griuvėsiais likusių žmonių.
Žuvusiųjų skaičius dar gali smarkiai išaugti, jei pasitvirtins didžiausi ekspertų nuogąstavimai.
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas (Tedrosas Adhanomas Gebrejesusas) įspėjo, kad senka laikas tūkstančiams sužeistųjų ir po griuvėsiais dar esančių žmonių.