REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Istorija, slypinti už Benedikto XVI raudonų batų

ŠaltinisCNA

2013 m. atsistatydinęs popiežius Benediktas XVI pasitraukė iš Romos vyskupo pareigų ir nustojo avėjęs savo garsiuosius raudonus odinius batus.

Benediktui XVI einant popiežiaus pareigas, jo raudoni batai tapo savotišku išskirtinumu, todėl „ABC News” vadino jį „mados žinovu”, o „Esquire” – „metų aksesuaru”.

Vėliau popiežiaus kurpės netgi sukėlė diskusijas pasklidus melagingiems gandams, jog juos pagamino prabangūs italų mados namai „Prada”.

Benedikto XVI batų pasirinkimas išsiskiria tuo, kad jo pirmtakas šventasis Jonas Paulius II ir įpėdinis popiežius Pranciškus rinkosi kitokius batus. Tačiau popiežiai šimtmečius vaikščiojo apsiavę raudonais batais.

Šiandien Vatikano paskelbtose velionio Benedikto XVI nuotraukose popiežius emeritas aprengtas raudonos ir auksinės spalvos drabužiais, apautas paprastais Bažnyčios tarnautojų batais.

Katalikų tikėjime raudona spalva toli gražu nėra mados reikalas, ji simbolizuoja kankinystę ir Kristaus kančią. Kitaip tariant, tai reiškia, kad popiežius seka Kristaus pėdomis.

Kaip pasakojama CNA, dviem italų batsiuviams priskiriama Benedikto XVI pontifikato meto batų gamyba: Adriano Stefanelli (Adrianui Stefaneli) ir Antonio Arellano (Antonijui Arelanui).

Pasak Italijos naujienų agentūros ANSA, italų meistras A. Stefanelli yra kūręs batus ilgam žymių lyderių sąrašui, įskaitant šv. Joną Paulių II, Baracką Obamą (Baraką Obamą) ir George’ą W. Bushą (Džordžą Bušą).

Pirmą kartą jis pristatė batus į Vatikaną po to, kai 2003 m. pastebėjo Joną Paulių II kenčiantį skausmą, anksčiau rašė CNA. Tuomet jis paklausė savęs, kuo galėtų asmeniškai jam padėti ir į mintį atėjo batai, kuriuos vėliau kūrė ir Benediktui XVI.

„Didžiausias pasitenkinimas yra matyti, žiūrint į Benedikto XVI nuotraukas ir atvaizdus, kad batai, kaip neoficialiai sakoma, yra gerai ,naudojami ir nešiojami’, [taigi] patogūs”, – sakė jis „L’Osservatore Romano”.

Kitas amatininkas Arellano (Arelanas) taisė Benediktui XVI batus dar tada, kai jis buvo kardinolas. Kilęs iš Truchiljo (Peru), 1990 m. Arellano persikėlė į Romą ir atidarė batų taisyklą prie Vatikano. Jis džiaugėsi, kad Šventasis Tėvas buvo jo klientu.

„Visi skubėjo gatvėmis, o aš pamačiau, kaip kardinolas Ratzingeris pasirodė per televiziją, – anksčiau sakė jis CNA. – Buvau apstulbęs, nes jis buvo mano klientas, buvau labai laimingas”.

Arellano sakė, kad prisiminė Benedikto batų dydį – 42 – ir nusprendė naujajam popiežiui per bendrąją audienciją Vatikane padovanoti raudonų batų porą.

„Kai atėjome jo pasveikinti, popiežius mane atpažino, nusišypsojo ir pasakė – štai mano batsiuvys. Tai buvo nuostabi akimirka, nes ji leido man pasijusti svarbiam”, – prisiminė Arellano. – Jis palaimino mane, mano šeimą ir atsisveikinome”.

Po šios dovanos Vatikanas paprašė dar vienos poros batų, kuriuos pontifikas galėtų avėti per Jono Pauliaus II beatifikaciją.

„Džiaugiausi, nes tada tikrai pasijutau esąs Šventojo Tėvo batsiuvys”, – sakė jis ir pridūrė, kad „vienas dalykas yra padovanoti popiežiui dovaną, o kitas – sulaukti skambučio, kad specialiai jam pagamintų batus”.

Išėjęs į pensiją popiežius emeritas atsisakė raudonų batų ir avėjo meksikiečių katalikų batsiuvio Armando Martino Dueñaso (Armando Martino Duenazo) kurtus odinius mokasinus.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte