Valjadolido arkivyskupas ir Ispanijos vyskupų konferencijos atstovas spaudai Luisas Argüello (Luisas Arguejo) užstoja gyvybės gynėjus, besimeldžiančius prie abortų klinikų, bei teigia, kad jie neturėtų būti vadinami „ultrakatalikais” ar „kraštutiniais dešiniaisiais”.
Spalio 16 d. tviterio žinutėje L. Argüello išreiškė savo kritiką: „Tie, kurie gina gyvybę melsdamiesi priešais kliniką, kurioje nužudomas įsčiose besivystantis žmogus, yra diskredituojami kaip ultrakatalikai ar kraštutiniai dešinieji”.
„Lieka tik ad hominem argumentai tiems, kurie žino, kad eina prieš mokslą, etiką, integralią ekologiją ir Dievo balsą”, – rašė prelatas.
Ispanijos socialistinė vyriausybė jau kurį laiką yra įdiegusi mechanizmus, kuriais siekiama daryti spaudimą už gyvybę pasisakančioms savanorių grupėms, besimeldžiančioms prie abortų įmonių ir padedančioms motinoms, svarstančioms galimybę nutraukti nėštumą.
Praėjusių metų balandį buvo priimtas šalies Baudžiamojo kodekso pakeitimas, pagal kurį nuo trijų mėnesių iki vienerių metų laisvės atėmimo bausmėmis baudžiami asmenys, pripažinti kaltais dėl „erzinančių, įžeidžiančių, gąsdinančių ar prievartinių veiksmų” prieš abortą ketinančias pasidaryti moteris.
Vyriausybė įstatymo pakeitimą pateisino nurodydama tuos, kurie meldžiasi prie abortus atliekančių įstaigų.
Nors dar niekam nebuvo pateikti kaltinimai pažeidus įstatymą, per pastaruosius kelis mėnesius būta incidentų, iš kurių galima daryti išvadą, kad šalies valdžios institucijos sutelkė dėmesį į už gyvybę pasisakančius asmenis.
Pasak organizatorių, keli už gyvybę pasisakančių organizacijų nariai buvo nubausti baudomis arba buvo užkirstas kelias bandymams surengti maldą prie abortų klinikų laikantis įstatymo reikalavimų.
Rimčiausias incidentas įvyko rugsėjo viduryje, kai prie Madride esančios Dator abortų klinikos besimeldžiančią moterį, kuri dalyvavo iniciatyvoje „Malda nėra nusikaltimas” ir tuo metu buvo nėščia, apsupo keli policijos pareigūnai.
Policijos pareigūnai taip pat bandė neteisėtai priversti „40 dienų už gyvybę” narius Vitorijoje laikytis dideliu atstumu nuo abortų klinikos.
Pasak „El Debate” internetinių naujienų portalo, Baskų krašto autonominio regiono policijos direktorė Viktorija Landa išleido įsakymą laikyti gyvybės gynėjus 80 metrų atstumu nuo abortų klinikų, tačiau šį sprendimą atšaukė Baskų Aukštasis Teismas.
„Administracija elgėsi neteisingai, peržengdama įstatymo ribas”, reikalaudama, kad gyvybės gynėjai pakeistų susirinkimo vietą, paaiškino Teismas.