Indonezijos krikščionis jutuberis Muhammadas Kacebuvo (Muhamadas Kačebuvo) buvo nuteistas 10 metų kalėjimo. Buvęs musulmonų dvasininkas, 2014 m. atsivertęs į krikščionybę, į jutubą talpino šimtus vaizdo įrašų, kuriuose kritikavo islamą.
Pasak JAV įsikūrusios krikščionių persekiojimą visame pasaulyje stebinčios organizacijos „International Christian Concern”, nuosprendžio paskelbimo dieną musulmonai apsupo teismą, reikalaudami dar griežčiau nubausti atsivertėlį.
Jutuberis buvo suimtas Balyje praėjusių metų rugpjūtį, kai įkėlė pamokslo vaizdo įrašą, kuriame tariamai įžeidė islamo pranašą Mahometą. Musulmonų grupės pateikė keletą skundų dėl vaizdo įrašo, kuriame jis sakė: „Mahometas yra Dievui nežinomas, jis žinomas tik jo pasekėjams, nes jis apsuptas demonų”.
Kai prokurorai pareikalavo skirti jam 10 metų laisvės atėmimo bausmę, Bonaras Tigoras Naiposposas (Bonaras Tigoras Naisposposas), Džakartoje įsikūrusios žmogaus teisių organizacijos „Setara Institute for Democracy and Peace” atstovas, pažymėjo, kad neseniai už panašų nusikaltimą buvo nuteistas į krikščionybę atsivertęs musulmonas Muhammadas Jahja Valoni (Muhamadas Džaja Valoni), tačiau jam skirti penki mėnesiai įkalinimo.
Policija teigia, kad buvęs musulmonas įkėlė mažiausiai 400 vaizdo įrašų, kuriuose įžeidė islamą, ir jis tai darė tyčia, kad sukeltų visuomenės neramumus, buvo sakoma teisme. „Tai įžeidžia, dėl to reikia skirti griežtą bausmę”, – buvo teigiama jame.
Kalėjime atsivertėlį mušė ir kankino policijos pareigūnas, kuris buvo laikomas tame pačiame kalėjime dėl korupcijos bylos, pasakojo organizacija, ir pridūrė, kad kartu kalintis pareigūnas privertė Kace’į valgyti jo išmatas.
M. Kace’io advokatas pareiškė, kad jo klientas apskųs nuosprendį.
„Indonezijos vyriausybė turėtų nedelsdama panaikinti piktžodžiavimo įstatymą”, – žurnalistams sakė Indonezijos žmogaus teisių stebėjimo organizacijos „Human Rights Watch Indonesia” vyresnysis tyrėjas. – Tiek krikščionių pamokslininkui Mohammadui Kace’ui, tiek musulmonų dvasininkui Yahyai Waloni dėl baisaus įstatymo nereikėtų nė vienos nakties praleisti kalėjime.”
„Teisė išsakyti savo nuomonę yra labai svarbi, ir ji turi būti saugoma. Toks elgesys ir bausmės pagal Indonezijos įstatymus yra gėdinga realybė”, – sakė vienas teisininkas.
Pietryčių Azijos šalyje gyvena daugiausia pasaulyje musulmonų. Jos Konstitucija grindžiama Pancasila doktrina – penkiais principais, įtvirtinančiais tautos tikėjimą į vienintelį Dievą ir socialinį teisingumą, žmogiškumą, vienybę ir demokratiją visiems.
Tačiau Indonezijoje yra daug ekstremistinių grupuočių, kurios priešinasi šiai doktrinai, o bažnyčios dažnai susiduria su grupuočių, bandančių trukdyti statyti ne musulmonų maldos namus, pasipriešinimu.